Angliru i La Farrapona na trasie Vuelta a Espana 2020?

Vuelta a Espana 2020, którego trasa zostanie przedstawiona 17 grudnia, powróci na Alto de L'Angliru, donoszą hiszpańskie media.

Asturyjski potwór ostatni raz na mapie Wielkiego Touru gościł w 2017 roku i był miejscem ostatniej zwycięskiej szarży Alberto Contadora. W sumie od debiutu w 1999 roku pojawił się siedem razy.

W Asturii ma przypomnieć się również La Farrapona (16,5 m; 6,2%). Przełęcz tą ostatnio wykorzystano w 2014 roku, a wygrał wówczas „El Pistolero”.

Ponadto Vuelta zajrzy do La Rioja trzy lata po tym, jak odbyła się tam jazda indywidualna. Tym razem etap ma wyruszyć z Logrono, w kierunku najtrudniejszego podjazdu tej prowincji Moncalvillo (4,5 km; 6,5%).

75 edycja hiszpańskiej trzytygodniówki rozpocznie się 14 sierpnia w Holandii. Na trasie oczekuje się etapu w Pirenejach z metą na Tourmalet. Mówi się również o 30-35 kilometrowej jeździe indywidualnej w trzecim tygodniu, zakończonej na ściance Mirador do Ezaro (1,8 km; 14,6%).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: