Merida współpracuje z McLarenem

Producent rowerów Merida nie będzie dłużej tytularnym sponsorem grupy Marka Cavendisha i Mikela Landy.

Tajwańska firma, która w nazwie zespołu pozostawała od 2013 roku, najpierw w Lampre, a przez ostatnie trzy sezony w Bahrajnie, wciąż jednak dostarczy sprzęt ekipie z Bliskiego Wschodu. Nowe rowery Merida będą projektowane we współpracy z firmą McLaren.

Sezon 2020 rozpoczyna nowy ekscytujący rozdział. Z niecierpliwością oczekujemy bliskiej współpracy z McLarenem, chcemy z oddaniem pomagać ekipie, zgodnie z najwyższymi standardami. Wspólnie z zespołem pracującym w siedzibie McLarena w Woking w Wielkiej Brytanii będziemy przesuwać granice tego, co jest możliwe do osiągnięcia, i wyznaczać nowe standardy w dziedzinie projektowania i rozwoju rowerów

– mówił Juergen Falke, odpowiedzialny m.in. za rowery szosowe Merida.

Sprzęt zmieni formacja Israel Cycling Academy, żegnając się z De Rosa, na rzecz marki Factor, związaną w latach 2017-18 AG2R La Mondiale, a w minionym sezonie z Roompot-Charles i Parkhotel Valkenburg. De Rosa przejdzie w ręce kolarzy Cofidisu, dotąd startujących na produkcie firmy Kouta.

Przesiadka czeka również Astanowców. Kazachska formacja podziękowała za Argon 18, stawiając na sprzęt Wilier Triestina.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: