Dirk Demol wspomoże Israel Cycling Academy

Dirk Demol swoją pieczą obejmie klasykowców w zespole Israel Cycling Academy.

Demol jako dyrektor sportowy pracował będzie ze swoim rodakiem, Erikiem Van Lanckerem, a także z kolegą z Katusha-Alpecin: Claudio Cozzim, donosi "Sporza".

60-latek, zwycięzca Paryż-Roubaix (1988), stoi przed zadaniem stworzenia zgranej grupy klasykowców. Budująca skład grupa póki co pozyskała drugiego kolarza "Piekła Północy" Nilsa Politta, ale w składzie znajdują się także André Greipel, Jenthe Biermans, Tom Van Asbroeck, Mads Würtz Schmidt, Rick Zabel, Reto Hollenstein oraz Hugo Hofstetter.

Belg pracował ostatnio w ekipie Trek-Segafredo, ale na sezon 2019 przeniósł się do zespołu Katusha-Alpecin. Jego współpraca z Polittem miała być instrumentalna w sukcesie Niemca na brukach Francji.

Israel Cycling Academy w sezonie 2020 występować ma pod nazwą Israel Cycling Academy-Katusha, co odzwierciedlać ma przejęcie przez pro-kontynentalną dotychczas grupę struktur worldtourowej Katusha-Alpecin. Proces ten jest w zaawansowanej fazie: grupa ogłosiła pozyskanie siedmiu kolarzy rosyjsko-szwajcarskiego projektu a w nadchodzących dniach oczekuje potwierdzenia awansu do grona najlepszych ekip świata.

Co więcej, izraelska ekipa w sezonach 2020-2022 rywalizowała będzie na rowerach brytyjskiej marki Factor. Ta poprzednio, w latach 2017 i 2018, zaopatrywała francuską ekipę AG2R La Mondiale.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: