Thomas Pidcock nie spieszy się do WorldTouru

Thomas Pidcock połączy ściganie w różnych kolarskich dyscyplinach, a jego pierwszym celem będzie rywalizacja w kolarstwie przełajowym. Brytyjczykowi nie spieszy się tym samym do najwyższej szosowej ligi.

20-latek znalazł się na celowniku worldtourowych ekip po udanym sezonie 2019, w którym podbił Tour Alsace, w gronie orlików wygrał Paryż-Roubaix, a na 3. miejscu zakończył mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej w Yorkshire. Mimo tego, 20-latek zamierza podążyć obraną przez siebie ścieżką.

W tym sezonie pojawiło się zainteresowanie ze strony worldtourowych zespołów, ale moja kariera jest dokładnie w tym miejscu, w którym chciałem i nie potrzebuję znaleźć się w WorldTourze w przyszłym sezonie. Myślę, że moja elastyczność i próbowanie różnych rzeczy, póki jestem młody, pozwoli mi dłuższej perspektywie zostać lepszym kolarzem

– powiedział w rozmowie z "Velonews".

Pidcock po zdobyciu tytułu mistrza świata do lat 23 w przełajach w lutym 2019 roku zdecydował, że czas na rywalizację z seniorami. Kolarz grupy Trinity na 8. miejscu zakończył rozegrane niedawno Mistrzostwa Europy w Silvelle, a także wysoko finiszował w zmaganiach serii Superprestige. Jego celem pozostają mistrzostwa świata, które odbędą się na początku lutego w szwajcarskim Dübendorf.

Mistrzostwa świata w przełajach są dla mnie największym celem w sezonie. Chcę tam stanąć na podium. Nie sądzę, że będę w stanie pokonać Van der Poela, ale podium jest w zasięgu ręki

– powiedział Pidcock

W nadchodzącym sezonie Brytyjczyk zamierza połączyć ze sobą zmagania w czterech kolarskich dyscyplinach (szosa, przełaje, gravel i MTB). Mimo że 20-latek z Leeds chce dobrać się do skóry Van der Poela, to Holender, który skutecznie łączy ściganie na najwyższym światowym poziomie w różnych kolarskich dyscyplinach, jest dla niego największą inspiracją.

Mathieu van der Poel i Wout van Aert z pewnością są dla mnie wzorami do naśladowania. Ich postawa daje mi pewność, że można jeździć na najwyższym poziomie w World Tourze i być na topie w kolarstwie przełajowym

– mówił Brytyjczyk.

Na asfaltowych drogach Pidcock wystartuje w narodowych barwach podczas Tour de Yorkshire i Tour of Britain, weźmie też udział w krajowych mistrzostwach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: