Team Ineos pozyskał Ethana Haytera

Brytyjczyk Ethan Hayter w barwach Team Ineos zostanie zawodowcem.

21-latek, który w grupie Sky staż odbył już jesienią 2018 roku, podpisał trzyletni kontrakt, poinformowała ekipa z Wysp Brytyjskich.

To dla mnie najlepsze miejsce by zacząć zawodową karierę i dobra pozycja przed igrzyskami olimpijskimi, które się zbliżają. W składzie jest wielu kolarzy, od których mogę czerpać inspirację, ale również wielu bardzo zdolnych młodych zawodników

– powiedział świeżo upieczony zawodowiec.

Tylko w tym roku Hayter wygrał dwa etapy i klasyfikację punktową młodzieżowego Giro d'Italia (2.2U), odcinek Tour de l'Avenir (2.Ncup), a także etap i klasyfikację generalną A Travers les Hauts de France (2.2).

Zawodnik z Londynu kolarstwo szosowe łączy z torowym i w ostatnich sezonach stał się częścią ekipy rywalizującej w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Wraz z kolegami wywalczył mistrzostwo (2018) i wicemistrzostwo (2019) świata oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy (2018 i 2019) w tej konkurencji. Indywidualnie Hayter poszczycić się może brązowym medalami mistrzostw świata (2019) i złotem mistrzostw Europy (2018) w omnium oraz brązem w madisonie.

Jego celem w Tokio będzie właśnie wyścig drużynowy na dochodzenie.

Egan, Pavel i Tao dostali szanse w Grand Tourach, ale jest też taki Chris Lawless, z którym ścigałem się jeszcze niedawno w wyścigach młodzieżowych, który w pierwszym sezonie wygrał Tour de Yorkshire. [W tej ekipie] jest wiele ścieżek, którymi można podążać

– zaznaczył.

Dla ekipy Ineos to kolejny młodzieżowy zaciąg: grupa zainwestowała ostatnio w Hiszpana Carlosa Rodrigueza i Kolumbijczyka Bryana Riverę, a kontrakty przedłużyła z Chrisem Lawlessem i Eddiem Dunbarem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: