Sofie De Vuyst zawieszona

Pozytywny test antydopingowy stał się podstawą tymczasowego zawieszenie belgijskiej zawodniczki Sofie De Vuyst.

32-latka w komunikacie zamieszczonym w serwisie społecznościowym Facebook poinformowała, że otrzymała powiadomienie o pozytywnym wyniku kontroli przeprowadzonej poza zawodami 18 września tego roku.

Test wykrył obecność sterydów anabolicznych. Badaniu poddana zostanie także próbka B.

To wiadomość, której nigdy nie chciałam pisać. Ku mojemu niedowierzaniu, wczoraj otrzymałam informację o tym, że próbka pobrana poza zawodami 18 września dała wynik pozytywny na sterydy anaboliczne

– przytacza jej wiadomość "Sporza".

Etyczna i odpowiedzialna czysta jazda zajmowała zawsze najwyższe miejsce w mojej hierarchii. Dlatego też nie mam pojęcia jak mogło do tego dojść, jestem zdruzgotana. To najgorszy koszmar, jaki mógł się wydarzyć.

De Vuyst została zawieszona przez zespół Parkhotel Valkenburg, w którego barwach w tym roku wygrała Strzałę Brabancką i klasyfikacje górskie wyścigów Festival Elsy Jacobs i Lotto Belgium Tour. Za wyniki otrzymała niedawno tytuł "Flamandki roku", gdyż oprócz tego świetnie radziła sobie w klasykach: w dziesiątkach skoczył Omloop Het Nieuwsblad, Dwars door Vlaanderen i GP de Plouay, a znakomity sezon podkreśliła 15. miejscem w Giro Rosa.

Holenderski zespół szybko zdystansował się od zawodniczki.

Kierownictwo z żalem otrzymało tę informację. Jako ekipa dystansujemy się od tego potencjalnego naruszenia zasad. W oczekiwaniu na wynik badania próbki B i dalsze procedury, a także zgodnie z wewnętrzną polityką i wartościami ekipy, kontrakt Sofie De Vuyst został natychmiast zawieszony. Mimo wszystko ekipa ma nadzieję, że Sofie De Vuyst, która zapewnia o swojej niewinności, zdoła oczyścić swoje imię.

Belgijka w sezonie 2020 dołączyć miała do ekipy Mitchelton-Scott. W tej chwili nie jest jasne jak wiadomość przyjmie australijska ekipa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: