Daniel - odzież kolarska

Nils Politt w Israel Cycling Academy

Nils Politt w sezonie 2020 reprezentował będzie grupę Israel Cycling Academy.

Kolończyk podpisał roczną umowę z izraelskim zespołem, w którym za główny cel 2020 obierze wiosenne klasyki. Niemiec w minionym sezonie był liderem zespołu Katushy. 25-latek brylował w kampanii wyścigów klasycznych, gdzie zajął 2. miejsce w Paryż-Roubaix, a Ronde van Vlaanderen ukończył na 5. pozycji. Sezon zwieńczył medalem mistrzostw świata w Yorkshire, w konkurencji sztafet mieszanych.

Politt jako jeden z nielicznych zawodników szwajcarskiej formacji zanotował widoczny progres i obronił się bardzo solidnymi wynikami.

Niemiec jest siódmym kolarzem Katushy, który znajdzie zatrudnienie w barwach zespołu Israel Cycling Academy. W ostatnim czasie roczne umowy podpisali: Jenthe Biermans, Alex Dowsett, Reto Hollenstein, Dani Navarro, Mads Wurtz Schmidt i Rick Zabel.

Los okazał się łaskawy dla kolarzy, który w minionym sezonie reprezentowali barwy zespołu Katusha-Alpecin. Na dzień dzisiejszy bez kontraktu pozostali jedynie: Amerykanin Ian Boswell i Włoch Enrico Battaglin, który łączony jest z ekipą Bardiani.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: