Skład CCC Team na sezon 2020

28 zawodników, w tym pięciu Polaków, zgromadził Jim Ochowicz pod banderą polskiej grupy CCC.

W 2020 rolę lidera zespołu ponownie obejmie Greg van Avermaet, aczkolwiek w sezonie olimpijskim brzemię to pomogą mu dźwigać Rosjanin Ilnur Zakarin, Czech Jan Hirt oraz Włoch Matteo Trentin.

Grupa CCC w swoim pierwszym sezonie zanotowała 6 zwycięstw, w tym dwa na poziomie WorldTour: etap Tour Down Under wygrał Patrick Bevin, a GP de Montreal Greg van Avermaet. Nowozelandczyk i Belg to jedyni kolarze polskiej grupy, którzy wygrywali w roku 2019.

Trójka pozyskana została pod kątem zwiększenia opcji polskiego zespołu. Trentin to wytrawny klasykowiec, jeżdżący regularnie i zapisujący dużo wysokich miejsce na finiszach, ale nadal szukający wielkiego triumfu w klasykach. Zakarin to z kolei kolarz zdolny walczyć o podium Grand Touru, ale w ostatnich dwóch sezonach niezdolny nawiązać do świetnego sezonu 2017. Hirt również ukierunkowany jest na górskie wyścigi, a 5. miejsce w Tour de Suisse potwierdza, że walczyć może w imprezach tygodniowych.

Van Avermaet i Trentin w klasykach wsparci będą przez Szwajcara Michaela Schära, Belgów Guillaume'a Van Keirsbulcka, Gijsa Van Hoecke i Nathana Van Hooydoncka, hiszpańskiego weterana Francisco Ventoso i potrzebującego dobrego sezonu Łukasza Wiśniowskiego. Na wyścigi jednodniowe postawią też Kamil Gradek, Czecha Josef Černý i Niemiec Jonas Koch. Na tym froncie skład nie zmienił się, a grupa ta razem startować powinna w pierwszych wyścigach sezonu 2020.

CCC nie ma klasycznego sprintera, jeśli nie liczyć Jakuba Mareczki. Włoch w sezonie 2019 wypadł znacznie poniżej oczekiwań i jeżeli chce pozostać na poziomie WorldTour, będzie musiał pokazać znacznie więcej.

Zakarinowi w wyścigach etapowych pomóc będą w stanie Nowozelandczyk Patrick Bevin, Hiszpan Victor de la Parte, Włosi Alessandro De Marchi i Fausto Masnada, Belg Serge Pauwels, Niemiec Simon Geschke, Rosjanin Pavel Kochetkov, Amerykanie Will Barta i Joey Rosskopf oraz pozyskany z Astany Hirt.

Grupa zawodników na etapówki jest mieszanką kolarzy dobrze jeżdżących po górach i lubiących atakować. Jeśli Zakarin odnajdzie formę pozwalającą mu na rywalizację o miejsca w czołówce największych wyścigów etapowych, wyzwaniem dla ekipy CCC będzie przestawienie grupki wolnych strzelców na oddział muszkieterów, zdolnych wesprzeć lidera w każdym terenie.

O ile ciekawe wybory czekają dyrektorów sportowych pod kątem programu startowego Hirta i Zakarina, zawodnicy tacy jak Geschke, Masnada, De Marchi czy De la Parte szukać będą dni do zorganizowania skutecznej ucieczki. Bevin, 4. kolarz mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas, na pewno poceluje w etapy w tej specjalności, co z powodzeniem robił już w sezonie 2019.

Dobrze wygląda departament młodzieży: Ochowicz zakontraktował utalentowanych kolarzy, a pomarańczowe koszulki założą Niemiec Georg Zimmermann, Węgier Attila Valter i Polacy: Kamil Małecki i Michał Paluta. Czwórka w zespole spotka radzącego sobie coraz lepiej Szymona Sajnoka, który szlifuje sprinterskie umiejętności w starciach ze światową czołówką.

Z zespołem po roku rozstali się Riccardo Zoidl, Amaro Antunes i Łukasz Owsian, którzy wybrali ekipy w Austrii, Portugalii i Francji. Karierę zakończył Holender Laurens Ten Dam, a kontraktu ekipa nie przedłużyła z Pawłem Bernasem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. XMM2

  26 listopada 2019, 10:44 o 10:44

  Bernas pewnie w piłkę teraz będzie grać, symulować to on potrafi dlatego pewnie i kontraktu nie przedłużyli. https://twitter.com/Andreas_Hans1/status/996851637472976902

 2. XMM2

  26 listopada 2019, 11:02 o 11:02

  Bernas poszedł na piłkarza 😂

 3. Aleksander

  26 listopada 2019, 12:51 o 12:51

  Ciekawe o co tak naprawdę poszło z Bernasem, bo sezon jak na pierwszy w worldtourze miał raczej ok, zresztą sam mówił że jest z niego zadowolony

 4. reko

  26 listopada 2019, 15:36 o 15:36

  no może owe nagranie zaważyło bo zachował się jak głupek....ale może taki był team order. Dziwi mnie jego brak patrząc na jego aktywność...dobry koń pociągowy na końcówkach, parę razy dobrze uciekał, parę razy dobrze na etapie. Ale nie wiemy jak było w środku teamu. Z drugiej strony jako pomoc dla Gva nie przydatny, objawił się Koch, który powinien być razem z GvA wystawiany.

 5. Wojtek680

  26 listopada 2019, 18:22 o 18:22

  Wyglądo na to że Bernas będzie w teamie Banaszka w przyszłym sezonie 🙁

 6. mb

  3 grudnia 2019, 17:36 o 17:36

  BMC jeden z najlepszych - CCC najsłabszy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: