Nacer Bouhanni przed szansą na restart

Nacer Bouhanni otrzymał szansę. Francuski zawodnik w barwach grupy Arkea-Samsic będzie mógł powalczyć o powrót do sprinterskiej czołówki.

29-latek po trzech trudnych sezonach w barwach Cofidisu rozpoczyna nową przygodę. Francuski sprinter w 2017 roku doznał kontuzji na trasę Tour de Yorkshire, w 2018 roku nie potrafił znaleźć wspólnego języka z nowym managerem ekipy i na wyścigi przyjeżdżał nieprzygotowany, a ze składu na Tour de France wykreślono go po oznakach braku ducha zespołowego.

Bouhanni wygrał wprawdzie etap Vuelta a Espana w 2018 roku, ale w tym roku nie startował w ważniejszych wyścigach i wyników także nie miał. Transfer do ekipy Emmanuela Huberta ma być szansą na odrodzenie.

Jeśli spojrzymy na statystyki, to 80% wyścigów wygrywanych jest w sprincie. Nasz plan polegał na oparciu zespołu na dwóch filarach: pierwszym złożonym z górali, drugim ze sprinterów

– zaznaczył Hubert w rozmowie z "L'Equipe".

Manager francuskiego zespołu zdradził, że mimo obecności Warrena Barguila oraz pozyskania Nairo Quintany i Bouhanniego, ekipa nie otrzyma licencji WorldTour. Program startowy, dzięki "dzikim kartom" nie powinien być jednak problemem, co Bouhanniemu i Quintanie powinno szybko dać okazję do walki na najwyższym poziomie.

Jestem pewien, że [Bouhanni] się odbije. W przeszłości pokazał, że potrafi wygrywać wyścigi i to nie tylko sprinterskie. Mamy tu kilka kart, Nacera, Dana McLaya, Thomasa Boudata oraz Brama Weltena, mamy wybór

– zaznaczył Hubert.

Bouhanni grubą kreską odkreśla dwa ostatnie sezony.

Chciałbym zamknąć ten rozdział i skupić się na kolejnym. Moim pierwszym celem jest odniesienie zwycięstwa. Początek sezon jest ważny w kontekście poznania się i zbudowania pewności siebie. Miałem kilka ofert, ale wybrałem Arkea-Samsic, ponieważ chciałbym rozwijać się w środowisku, której oferuje zaufanie i spokój

– podkreślił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: