Attila Valter w CCC Team

21-letni Węgier Attila Valter w sezonie 2020 rozpocznie przygodę z kolarstwem zawodowym w barwach CCC Team.

Polska grupa WorldTour poinformowała, że zwycięzca etapowy tegorocznego Tour de l'Avenir zamknie jej 28-osobowy skład na sezon 2020.

Valter w sezonie 2019 reprezentował kontynentalny zespół CCC Development Team i wynikami na szosach Europy zapracował na zawodowy kontrakt. 21-latek oprócz wygranej etapowej na trasie Tour de l'Avenir triumfował również w węgierskim wyścigu Gemenc Grand Prix, zapisał na konice 4. miejsce w Il Piccolo Lombardia, a bardzo regularnie jechał w wyścigach etapowych, zajmując 2. lokaty w Istrian Spring Trophy i Bałtyk - Karkonosze Tour, 3. w Tour of Antalya, Belgrade Banjaluka i Tour de Hongrie, 5. w Tour Alsace, 7. w Karpackim Wyścigu Kurierów i Turul Romaniei oraz 8. w CCC Tour.

Oczywiście jest to dla mnie spełnienie marzeń. Awans do WorldTour po zaledwie jednym sezonie w CCC Development Team bardzo mnie cieszy, motywuje i pokazuje, że szybko robię kolejne kroki w karierze, co zawsze było dla mnie ważne. Trudno mi uwierzyć w to, że nie tylko będę się ścigał na najwyższym poziomie, ale też w to, z jakimi kolarzami - Gregiem Van Avermaetem, Matteo Trentinem, czy Ilnurem Zakarinem

– powiedział Valter.

Valter to trzeci zawodnik polskiej młodzieżówki, który wskakuje na poziom WorldTour. Poprzednio zespół pozyskał mistrza Polski Michała Palutę oraz Kamila Maleckiego.

W kolejnych latach nadal chcę nadal się rozwijać i mam nadzieję, że już w 2020 uda mi się osiągnąć coś wielkiego z CCC Team. Liczę na to, że będę prezentował równą formę i będę dawał z siebie wszystko w każdym wyścigu. Razem z moim przyjacielem, Barnabasem Peakem będziemy jedynymi Węgrami w ekipach WorldTour i jest to coś z czego mogę być bardzo dumny. Wierzę, że w przyszłym roku, gdy Giro d’Italia rozpocznie się w moim kraju, kultura kolarska na Węgrzech się zmieni i w przyszłości zainteresowanie tym sportem wzrośnie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. reko

  25 listopada 2019, 18:44 o 18:44

  z krótkiej informacji wiemy, że Valter dołącza do CCC Team co mega cieszy, że między wierszami wyczytać idzie, że pewnie wystartuje w Giro ( ważny rynek dla CCC, start z Budapesztu- nie odpuszczą takiej promocji jak będzie w formie) oraz że skład zostaje zamknięty czyli nie znajdzie się w nim Bernas. A to już nie cieszy. W Dennisa i tak nie wierzyłem, ani nie byłem zwolennikiem jego transferu.

 2. Karol

  25 listopada 2019, 18:57 o 18:57

  A ja żałuję, że bez Rohana. Mocno liczyłem na taki mega transfer.

 3. DDD

  25 listopada 2019, 21:47 o 21:47

  Transferu Denisa mega szkoda.
  Pewne zwycięstwa i mega marketing... Jak można nie być zwolennikiem takiego ruchu tym bardziej ze kontrakt też nie byłby wysoki.
  Tak czy siak mega szkoda.
  A Valter.... To zdolny kolarz oby tylko się dobrze w CCC rozwijał.

  To będzie ciekawy sezon...

  • reko

   25 listopada 2019, 23:43 o 23:43

   no można....bo czasowcy niestety marketingowo nie są łakomym kąskiem (czasówki mają najgorszą oglądalność), a przez to nie są jakoś super opłacani. Poza tym za numer który odwalił w Bahrainie teraz jest w czarnej d...e i wcale mnie to nie dziwi. Pewnie wyląduje w Ineos jako wół pociągowy za mniej niż 250tysi euro. Niestety nie ma teraz dobrej opinii w peletonie. Aczkolwiek jako czasowiec to świetny kolarz. Walnął focha w Bahrainie, walnie i gdzie indziej. Poprzedni nie mieli też z nim lekko.

 4. Piter

  26 listopada 2019, 10:02 o 10:02

  To Bernas gdzie będzie jeździł? Nie był taki zły

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: