Nairo Quintana przez Paryż-Nicea do Tour de France

Nairo Quintana w sezonie olimpijskim ponownie mierzył będzie w podium Tour de France. Kolumbijczyk tym razem szturmował będzie trasę "Wielkiej Pętli" w barwach pro-kontynentalnego zespołu Arkea-Samsic.

Tour de France będzie celem numer jeden. Będę się starał o podium, wiem, że mnie na to stać. Nadal będę miał wokół siebie dobry zespół, więc będę walczył. Po Tourze chciałbym wystartować w igrzyskach olimpijskich

zadeklarował na łamach "Le Telegramme" podczas pierwszego spotkania z nowym ze zespołem w Rennes.

29-letni kolarz po spędzeniu ośmiu lat w barwach hiszpańskiej grupy Movistar zdecydował się na skok na głęboką wodę. Kontrakt z grupą Emmanuela Huberta to zmiana nie tylko otoczenia i języka, ale i programu startów i pozycji.

Będę też więcej startował we Francji. Paryż-Nicea będzie pierwszym ważnym celem

ocenił, zaznaczając jednak, że nową koszulkę po raz pierwszy nałoży podczas krajowych mistrzostw, na początku lutego.

Quintana, który pod skrzydłami Eusebio Unzue wygrał Giro d'Italia (2014) i Vuelta a Espana (2016) oraz Volta a Catalunya (2016), Tirreno-Adriatico (2015 i 2017) czy Tour de Romandie (2016), nie zdołał wygrać Tour de France. Francuski wyścig jest marzeniem Kolumbijczyka, który na podium w Paryżu stawał w swoich trzech pierwszych startach, aczkolwiek w ostatnich trzech sezonach nie był w stanie nawiązać do tych osiągnięć.

Quintana od 2017 roku pałętał się koło 10. miejsca, wygrywając wprawdzie etapy w latach 2018 i 2019, ale z podium rozmijając się przez brak porozumienia z ekipą, nierówną formę i często dość egoistyczne zagrywki na trasie. W 2020 roku w wyścigach etapowych rolę lidera podzieli z Warrenem Barguilem.

Mistrz Francji w Tour de France zajął 10. miejsce a sezon ratował 2. lokatą w Arctic Tour of Norway. Ambicje Kolumbijczyka i Francuza na kolejny sezon są jednak wyższe, a Quintana zapewnił, że jego obecność ekspresywnemu Francuzowi przyniesie nieco spokoju i zadeklarował, że dwójka dogada się.

Arkea-Samsic skupia się na Tour de France, a to jest także mój główny cel. W Movistarsze nie byłem bardzo nieszczęśliwy, ale nie byłem też szczęśliwy. Tak czasem się to układa. Dlatego warto otworzyć się na nowej opcje, ja potrzebowałem nowego wyzwania

dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. kuna

    24 listopada 2019, 20:12 o 20:12

    Kolumbijczycy szybko się starzeją więc Nairo już nic nie wygra.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: