Michał Jaskot kolarzem CCC Development Team

Michał Jaskot w sezonach 2020 i 2021 reprezentował będzie kontynentalną ekipę CCC Development.

18-latek przygodę ze ściganiem w kategorii do lat 23 rozpocznie w polskim zapleczu WorldTourowej ekipy CCC. Do zespołu trafia z klubu CCC Copernicus Toruń, z którym współpracują struktury grupy CCC, aczkolwiek wychował się w MKS Polkowice.

Jaskot to wicemistrz Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego i 8. kolarz Guido Reybrouck Classic. W zakończonym sezonie zapisał także 14. miejsce w Nokere Koerse i 24. w Ronde van Vlaanderen, juniorskich edycjach belgijskich klasyków.

Michał w szeregach CCC Development Team rozpocznie ściganie w kategorii młodzieżowej, ale myślę, że będzie mocnym filarem naszej drużyny. To zawodnik, który potrafi walczyć do samego końca i dobrze odnajduje się w wymagającym terenie. W barwach Copernicusa zaprezentował swoje możliwości, ale mam nadzieję, że pod naszym okiem rozwinie się jeszcze bardziej

 ocenił Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy ekipy.

CCC Copernicus Team jest pewnego rodzaju zapleczem CCC Development Team, więc miałem nadzieję, że tam trafię. Ciężko na to pracowałem. Kolejne wyścigi pokazywały mi, że potrafię walczyć i zdobywać wysokie miejsca. To zaprocentowało kontraktem w CCC Development Team i dzięki temu mam jeszcze większą motywację do pracy. Zrobię wszystko, aby być solidnym wzmocnieniem drużyny. Dobrze się czuję na etapówkach, ale zdecydowanie wolę wyścigi jednodniowe z wymagającą trasą, pagórkami, brukami i rantami. Moim marzeniem jest, aby wystartować w takim wyścigu jak Paryż-Roubaix, to połączenie wszystkiego, co lubię w ściganiu, a dodatkowo wygrana w nim to duży prestiż dla kolarza

tłumaczył w komunikacie prasowym Jaskot.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: