MAT ATOM Deweloper Wrocław z młodym składem w 2020

Zespół MAT ATOM Deweloper Wrocław w sezonie 2020 liczył będzie 12 zawodniczek. Grupa z Dolnego Śląska do składu włączyła trzy pierwszoroczne orliczki oraz jedną juniorkę i ma nadzieję pomóc im w rozwinięciu skrzydeł.

Do zespołu dołączą Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Karolina Stępień (LSKK Bełchatów), a także Julia Kowalska (KTK Kalisz). Te trzy zawodniczki dopiero rozpoczną ściganie w kategorii młodzieżowej, a w tym roku jako juniorki reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata w Yorkshire.

Ponadto Kowalska wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas, natomiast Włodarczyk koszulkę z orzełkiem zdobyła podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Z kolei Stępień prezentowała dobrą formę przez cały sezon, pokazując się między innymi na trasie etapówki Dolny Śląsk Tour.

W kobiecym teamie po raz pierwszy znalazło się również miejsce dla juniorki Agnieszki Bolendy (UKS Avatar), która do tej pory ścigała się w kategorii juniorka młodsza i będzie to jej debiut w startach z kobietami open.

W minioną sobotę kobieca drużyna MAT ATOM Deweloper Wrocław podsumowała sezon 2019 i przedstawiła skład na nowy rok. Ekipa zorganizowała kolację, podczas której przedstawiła swoje najważniejsze osiągnięcia i podziękowała sponsorom za wsparcie. W minionym sezonie grupa zanotowała na swoim koncie dziesięć zwycięstw, osiem miejsc na międzynarodowych podiach i aż osiemnaście medali mistrzostw Polski.

Najważniejszym sukcesem zespołu jest koszulka mistrzyni Polski, którą w Ostródzie wywalczyła Łucja Pietrzak, pokonując na finiszu Agnieszkę Skalniak i Martę Lach (obie CCC-Liv).

Bardzo się cieszę, że zdobyłyśmy w tym roku upragnioną koszulkę i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę ją godnie reprezentować

– mówiła podczas podsumowania Łucja Pietrzak.

Kobieca drużyna z Dolnego Śląska z roku na rok się rozwija, a w 2019 Paulina i Paweł Bentkowscy postanowili poszerzyć kalendarz startów o zagraniczne wyścigi.

Ten sezon był trochę innych od poprzednich. W tym roku dużo więcej ścigaliśmy się na zachodzie, kosztem wyścigów w Polsce. Tak naprawdę, dziewczyny oprócz Ślężańskiego Mnicha, kryterium w Dzierżoniowie, mistrzostw Polski i Górskich Szosowych Mistrzostw Polski i PP w Koźminku praktycznie nie startowały w kraju

– opowiadała Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Te zawodniczki, które są już na wyższym, bardziej zaawansowanym poziomie, cieszyły się z zagranicznych startów. Natomiast tym młodszym, mniej doświadczonym, które dołączyły do nas w 2019 roku brakowało takich wyścigów, gdzie mogłyby się pokazać i uwierzyć w swoje możliwości.

Mimo to postanowiliśmy zaryzykować i zobaczyć jak to się odbije w perspektywie całego sezonu. De facto to był dla nas bardzo udany rok, w końcu udało nam się wywalczyć koszulkę mistrzyni Polski. A przecież każdy marzy, żeby chociaż raz trafiła ona do klubu. Ilościowo było mniej zwycięstw, ale za to, jak już były, to konkretne. W mojej ocenie zdecydowanie najlepszy sezon

– kontynuowała trenerka MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Kolejnym ważnym wynikiem w kolekcji drużyny jest brązowy medal Justyny Kaczkowskiej zdobyty podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Łucja Pietrzak, Weronika Humelt oraz Kaja Rysz są również członkiniami szosowej kadry narodowej i brały udział w mistrzostwach Europy i świata.

Mistrzostwa Europy i świata nie poszły po naszej myśli. Przyczyn może być wiele, zbyt późne powołania do kadry, kraksy i tego typu rzeczy, ale przyzwyczailiśmy się, że niestety sytuacja polskiego kolarstwa w ostatnim czasie jest dość trudna i tak do końca nikt nie wie, co dalej będzie

– komentowała Brzeźna-Bentkowska.

Paulina Brzeźna-Bentkowska zrezygnowała ze ścigania w 2017 roku, pozostając w drużynie jako trenerka, a prywatnie szczęśliwą mamą.

Ten sezon nie był dla mnie łatwy, z jednej strony łączę obowiązki macierzyńskie, a z drugiej jest drużyna. Teraz czeka nas kolejny krok do przodu, w nowym sezonie otwieramy się na troszeczkę młodsze zawodniczki, w tym juniorkę. Jest to dla nas swego rodzaju nowość, zobaczymy, jak to wyjdzie.

No i to, co mnie samą bawi, zaczynaliśmy budować klub od 5-6 zawodniczek i mieliśmy utrzymać ten poziom, a po 4 latach jest już nas 12. Nie wiem jeszcze jak to ogarniemy, ale mam nadzieję, że będzie dobrze

– zaznaczyła z uśmiechem.

Brzeźna-Bentkowska uchyliła również rąbka tajemnicy co do planów startowych na kolejny sezon. Po raz kolejny zawodniczki MAT ATOM Deweloper Wrocław wyruszą na zagraniczne wyścigi, ale ze względu na ilość młodych zawodniczek, nie zabraknie ich również na polskich szosach.

Na pewno będzie kilka zagranicznych startów, może nie aż tyle, co w tym roku, ale muszą się pojawić, ponieważ takie zawodniczki jak Monika i Kasia, potrzebują tego ścigania za granicą. Zobaczymy za rok, co będzie czy dziewczyny pójdą gdzieś dalej, czy zostaną w naszej ekipie. Na pewno chcemy więcej ścigać się w Polsce, z racji tego, że doszły młode zawodniczki i dla nich  polskie wyścigi na chwilę obecną są wystarczające, by zebrać doświadczenie. Będziemy musieli wypośrodkować kalendarz startów

– zakończyła.

Skład MAT ATOM Deweloper Wrocław na 2020 rok:

Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Łucja Pietrzak, Weronika Humelt, Agnieszka Bacińska, Kaja Rysz, Karolina Sowa, Oliwia Majewska, Julia Kowalska, Dominika Włodarczyk, Karolina Stępień i Agnieszka Bolenda.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: