Greg van Avermaet zimą po nowemu

Greg van Avermaet

Greg van Avermaet nieco zmodyfikuje swoje zimowe przygotowania do sezonu, Chodzi o to, by lider CCC Team nie wszedł zbyt wcześnie na najwyższe obroty.

Rok 2019 nie był zły w wykonaniu mistrza olimpijskiego, jednak w najważniejszych klasykach, Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix, wyraźnie trochę mu zabrakło. W 2020 ten błąd ma zostać naprawiony.

34-letni Belg po zakończeniu sezonu odpoczywał dłużej niż zwykle, sześć tygodni zamiast czterech. W styczniu w miejsce Calpe lub Denia, pojedzie na obóz wysokogórski na Teneryfę i po raz pierwszy od lat opuści Tour of Oman, prawdopodobnie wybierając europejskie etapówki w Walencji i Algarve.

Kiedy w zimie 2016 roku Greg złamał kostkę, trening mógł rozpocząć z opóźnieniem, a zaliczył swoją najlepszą wiosną. Chcemy teraz pójść tym tropem

– wyjaśnił w „Het Nieuwsblad” dyrektor sportowy CCC Team Valerio Piva.

Greg w ostatnich latach prezentował się bardzo dobrze w swoich pierwszych wyścigach na początku lutego, ale są to tylko gry wstępne. W 2019 roku był w formie w okresie od Omloop Het Nieuwsblad do E3 Harelbeke, lecz później było trochę słabiej. Dzięki nowemu podejściu zamierzamy zapobiec złapaniu przez Grega zbyt wczesnej formy

– dodał Piva.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. brzoza

    21 listopada 2019, 19:25 o 19:25

    może obóz, ale wysokogórski na Teneryfie to tak chyba na wyrost. Jedna droga pod Teide na 2000m.n.p.m....no ale przynajmniej będą mieli ciepło.

  2. Arek Kogut

    23 listopada 2019, 07:51 o 07:51

    W tym obozie wysokogórskim chodzi moim zdaniem o zastosowanie metody LHTL, czyli spanie na wysokości a trenowanie niżej. Wg badań to najbardziej skuteczna metoda, ponieważ pozwala budować krew podczas snu i trenować na swoich zakresach mocy w trakcie jednostek treningowych (nie ma konieczności schodzenia z obciążeń jak na wysokościach >2000m)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: