CCC-Liv z polską flagą

Jeśli zespół CCC-Liv otrzyma licencję WorldTour, to oficjalnie zacznie startować pod biało-czerwoną flagą.

O zmianie formalnej tożsamości z holederskiej na polską informowaliśmy w październiku, a zamiar ten potwierdził manager zespołu, Eric van den Boom.

W sezonie 2020 po raz pierwszy kobiece formacje z licencją UCI mają zostać podzielone na dwie grupy. W elicie znajdzie się początkowo osiem ekip, które spełnią kryteria, ze sportowymi, organizacyjnymi i finansowymi na czele. WordTeamy będą mogły wskazać pod jaką flagą wystartują, do tej pory przyjmowano narodowość najliczniejszej nacji w składzie.

CCC-Liv wystąpi pod polską flagą, ale struktura organizacyjna zespołu pozostanie taka sama jak w 2019 roku. W znacznym stopniu opierać się będzie na zawodniczkach i personelu holenderskim, ale tym wyborem wykonujemy gest w kierunku naszego polskiego głównego sponsora

– powiedział w „CyclingOnline” rzecznik drużyny, dodając że najpóźniej w połowie grudnia UCI powinna poinformować o przyznaniu licencji WorldTour.

CCC-Liv w kierunku WorldTour. Rozmowa z Erikiem van den Boomem

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: