Aurela Nerlo i Marta Jaskulska w CCC-Liv

Aurela Nerlo i Marta Jaskulska w sezonie 2020 reprezentowały będą ekipę CCC-Liv.

Holenderski zespół, którego sponsorem od początku 2019 roku jest polska firma CCC, poinformował dziś o rozszerzeniu składu o dwie polskie zawodniczki.

Grupa w sezonie 2020 występowała będzie z polską licencją, a jej liderkami będą Marianne Vos i Ashleigh Moolman-Pasio.

21-letnia Nerlo dotychczas reprezentowała toruński klub TKK Pacific Nestle Fitness. W tym sezonie zdobyła złoto mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas orliczek i brąz w gronie elity kobiet, na 2. miejscu ukończyła Tour de Feminin, a na 4. mistrzostwa Europy kobiet do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas.

Jestem młodą zawodniczką, uczę się każdego dnia i odkrycie granic możliwości jest wciąż przede mną. W gronie juniorek zawsze dobrze szło mi na czasówkach i na tej konkurencje skupiałam się w tym sezonie. Lubię czasówki i trudne etapówki. Widzę sporo możliwości rozwoju i na tej ścieżce nie brakuje mi ambicji

zaznaczyła Nerlo w komunikacie ekipy.

Przejście do CCC-Liv to spełnienie marzeń. To bardzo miłe uczucie, świadomość, że mogę stanowić część jednej z najlepszych ekip w kobiecym peletonie. Równocześnie jest to skok na głęboką wodę, bo nigdy nie ścigałam się na takim poziomie.

19-letnia Jaskulska, wychowanka KK Ziemia Darłowska, w latach 2017 i 2018 zdobyła złote medale mistrzostw Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego, w 2018 roku na 3. miejscu ukończyła mistrzostwa Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek, a na 2. etapówkę juniorek: Healthy Ageing Tour.

Zawodniczka darłowskiego klubu sukcesy notowała także na torze: w 2018 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy wywalczyła w kategorii juniorek brązowe medale w wyścigu eliminacyjnym i w omnium, a w ramach mistrzostw świata juniorów zapisała srebro w scratchu i brąz w omnium.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mam taką możliwość. W przeszłości mówiłam, że moim celem jest ściganie się w zawodowej grupie kolarskiej. Przyszedł ten czas, chcę podjąć to wyzwanie i osiągnąć sukces Mam przed sobą długą drogę i będę musiała włożyć w to wiele pracy, ale mogę zapewnić, że zrobię wszystko by stawać się lepszą zawodniczką

– zadeklarowała Jaskulska.

Nerlo i Jaskulska dołączą tym samym do ścigających się już w pomarańczowych koszulkach Agnieszki Skalniak i Marty Lach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: