Victor Campenaerts "trasa olimpijskiej czasówki jest skrojona dla Belgów"

Medal olimpijski w jeździe indywidualnej na czas znajduje się na celowniku kadry Belgii. W możliwości swoje i rodaków wierzy rekordzista świata w jeździe godzinnej, Victor Campenaerts.

Selekcjoner kadry narodowej Rik Verbrugghe stoi przed trudnym zadaniem wybrania kadry zdolnej powalczyć na trasach w Tokio. Belgowie mogą wystawić pięciu kolarzy w wyścigu ze startu wspólnego, a dwóch z tego grona pojechać może w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Belgowie, którzy z Rio de Janeiro wyjechali ze złotem Grega van Avermaeta, czasowców mają znakomitych: tylko w tym roku czasówkach świetnie prezentowali się Remco Evenepoel, Victor Campenaerts i Wout van Aert. Póki co wiadomo, że miejsce w składzie ma Evenepoel. Mistrz Europy i wicemistrz świata w jeździe indywidualnej na czas w swoim drugim zawodowym sezonie skupi się na igrzyskach, na później odkładając debiut w Tour de France.

Startem w 44-kilometrowej próbie zainteresowany jest rekordzista świata w jeździe godzinnej, Victor Campenaerts, natomiast niepewny jest stan Van Aerta, który przechodzi rehabilitację po upadku na trasie Tour de France.

Campenaerts, który w kwietniu na welodromie w Meksyku wykręcił 55 kilometrów i 89 metrów w 60 minut, wierzy, że Belgowie z Japonii przywieść mogą medal.

Zapoznałem się już z ekipą NTT, ale przeprowadziłem również rekonesans tras olimpijskich i mogę powiedzieć, że trasa czasówki jest skrojona dla Belgów. Będzie odpowiadała mi, Remco Evenepoelowi lub Woutowi van Aertowi. We środę usiądziemy ze sztabem federacji i moim trenerem i porozmawiamy o przygotowaniach

– zapowiedział w rozmowie z "Het Nieuwsblad" po powrocie z Japonii.

28-latek w sezonie olimpijskim zmienia otoczenie: po dwóch latach w Lotto Soudal przenosi się do ekipy NTT, dziś istniejącej pod szyldem Dimension Data. Igrzyska są jego największym celem, choć miejsca w kadrze pewny nie jest, a wybór drugiego czasowca będzie zależał od kalkulacji czynionych pod kątem wyścigu ze startu wspólnego.

Górska trasa wyścigu ze startu wspólnego i naznaczona dwiema wspinaczkami trasa czasówki to spore wyzwania. Campenaerts rozważa pod tym kątem przygotowania na wysokości i wczesny obóz aklimatyzacyjny w Japonii.

Ten ostatni pojazd jest niemożliwie trudny. Cieszę się, że jechałem samochodem. Kolarze, którzy najlepiej pokonają ten odcinek, będą w grze o medale

– podkreślił.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20