Rigoberto Uran wrócił na rower

Rigoberto Uran powrócił na rower po długiej rehabilitacji. Kolumbijczyk dochodzi do siebie po sierpniowej kraksie, która mogła zakończyć jego karierę.

Uran upadł na 6. etapie Vuelta a Espana i w szpitalu wylądował ze złamanymi żebrami, obojczykiem, łopatką i przebitym płucem. Kilkugodzinna operacja pozwoliła lekarzom poskładać lidera EF Education First, ale obrażenia były na tyle poważne, że Uran myślał o zakończeniu kariery i w szpitalu spędził miesiąc.

Siódmy kolarz tegorocznego Tour de France początkowo do treningów wrócić miał w grudniu, ale już 17 listopada opublikował wideo z przejażdżki.

Zmagałem się z myślami w szpitalu. Myślałem nawet o zakończeniu kariery, wiele razy. Teraz jestem znów na rowerze, mam nadzieję, że uda mi się wrócić do dawnego poziomu

zapowiedział.

Uran potwierdził również, że wciąż odczuwa skutki upadku w lewej ręce i że nadal trwa leczenie przebitego płuca. Plany startowe zawodnika amerykańskiej ekipy póki co nie są sprecyzowane.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06