Rigoberto Uran wrócił na rower

Rigoberto Uran powrócił na rower po długiej rehabilitacji. Kolumbijczyk dochodzi do siebie po sierpniowej kraksie, która mogła zakończyć jego karierę.

Uran upadł na 6. etapie Vuelta a Espana i w szpitalu wylądował ze złamanymi żebrami, obojczykiem, łopatką i przebitym płucem. Kilkugodzinna operacja pozwoliła lekarzom poskładać lidera EF Education First, ale obrażenia były na tyle poważne, że Uran myślał o zakończeniu kariery i w szpitalu spędził miesiąc.

Siódmy kolarz tegorocznego Tour de France początkowo do treningów wrócić miał w grudniu, ale już 17 listopada opublikował wideo z przejażdżki.

Zmagałem się z myślami w szpitalu. Myślałem nawet o zakończeniu kariery, wiele razy. Teraz jestem znów na rowerze, mam nadzieję, że uda mi się wrócić do dawnego poziomu

zapowiedział.

Uran potwierdził również, że wciąż odczuwa skutki upadku w lewej ręce i że nadal trwa leczenie przebitego płuca. Plany startowe zawodnika amerykańskiej ekipy póki co nie są sprecyzowane.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: