Jenthe Biermans i Dani Navarro w składzie Israel Cycling Academy

Belg Jenthe Biermans i Hiszpan Daniel Navarro znaleźli się w składzie ekipy Israel Cycling Academy. Dwójka do nowego zespołu dołącza w ramach przejęcia przez izraelski zespół struktur szwajcarsko-rosyjskiej grupy Katusha-Alpecin.

24-letni Biermans dostanie szansę pokazania się w klasykach na brukach i na pagórkach Ardenów. W tym roku te starty nie wyszły mu kompletnie, ale na uwagę zasługują miejsca około pierwszej dziesiątki w Tour de Yorkshire, ZLM Tour czy Tour de Walonie.

Biermans jako orlik dwukrotnie na drugim miejscu kończył Paryż-Roubaix w kategorii do lat 23, a jako junior wygrał Ronde van Vlaanderen w swojej kategorii wiekowej.

36-letni Navarro będzie wspierał Dana Martina na górskich trasach. Hiszpan, który w palmares ma etap Vuelta a Espana (2014) czy 9. miejsce w Tour de France (2013) nadal radzi sobie przyzwoicie i wraz z Benem Hermansem powinien być w stanie pomóc Irlandczykowi.

Grupa Israel Cycling Academy dotychczas rywalizowała jako zespół pro-kontynentalny, ale w sezonie 2020 dołączy do grona grup pierwszej ligi. Pod nazwą Israel Cycling Academy-Katusha będzie próbowała skleić spójny skład z grona kolarzy o różnych specjalnościach.

Póki co z zespołu Igora Makarova do izraelskiego projektu dołączyli Duńczyk Mads Würtz Schmidt i Niemiec Rick Zabel, kurs na AG2R La Mondiale obrał za to Brytyjczyk Harry Tanfield.

Poważniejszych transferów dokonała ekipa już wcześniej. Kontrakt podpisali Andre Greipel (Arkea-Samsic), Daniel Martin i Rory Sutherland (obaj UAE-Team Emirates), a także Hugo Hofstetter (Cofidis), James Piccoli (Elevate-KHS) i Patrick Schelling (Vorarlberg-Santic).

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20