Jenthe Biermans i Dani Navarro w składzie Israel Cycling Academy

Belg Jenthe Biermans i Hiszpan Daniel Navarro znaleźli się w składzie ekipy Israel Cycling Academy. Dwójka do nowego zespołu dołącza w ramach przejęcia przez izraelski zespół struktur szwajcarsko-rosyjskiej grupy Katusha-Alpecin.

24-letni Biermans dostanie szansę pokazania się w klasykach na brukach i na pagórkach Ardenów. W tym roku te starty nie wyszły mu kompletnie, ale na uwagę zasługują miejsca około pierwszej dziesiątki w Tour de Yorkshire, ZLM Tour czy Tour de Walonie.

Biermans jako orlik dwukrotnie na drugim miejscu kończył Paryż-Roubaix w kategorii do lat 23, a jako junior wygrał Ronde van Vlaanderen w swojej kategorii wiekowej.

36-letni Navarro będzie wspierał Dana Martina na górskich trasach. Hiszpan, który w palmares ma etap Vuelta a Espana (2014) czy 9. miejsce w Tour de France (2013) nadal radzi sobie przyzwoicie i wraz z Benem Hermansem powinien być w stanie pomóc Irlandczykowi.

Grupa Israel Cycling Academy dotychczas rywalizowała jako zespół pro-kontynentalny, ale w sezonie 2020 dołączy do grona grup pierwszej ligi. Pod nazwą Israel Cycling Academy-Katusha będzie próbowała skleić spójny skład z grona kolarzy o różnych specjalnościach.

Póki co z zespołu Igora Makarova do izraelskiego projektu dołączyli Duńczyk Mads Würtz Schmidt i Niemiec Rick Zabel, kurs na AG2R La Mondiale obrał za to Brytyjczyk Harry Tanfield.

Poważniejszych transferów dokonała ekipa już wcześniej. Kontrakt podpisali Andre Greipel (Arkea-Samsic), Daniel Martin i Rory Sutherland (obaj UAE-Team Emirates), a także Hugo Hofstetter (Cofidis), James Piccoli (Elevate-KHS) i Patrick Schelling (Vorarlberg-Santic).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: