Wiadomości

Jakob Fuglsang patrzy na Giro d’Italia

Jakob Fuglsang w sezonie 2020 spróbuje swoich sił na trasie Giro d’Italia.

Lider ekipy Astana na oku ma dobry wynik w wyścigu trzytygodniowym oraz walkę o medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Fuglsang, który w 2019 roku wygrał Criterium du Dauphine i Vuelta a Andalucia, zajął 3. miejsce w Tirreno-Adriatico i 4. w Itzulia Basque Country, natomiast kraksy wykluczyły go z walki o czołowe miejsca w Tour de France.

34-latek dotychczas ukończył 12 wyścigów trzytygodniowych, ale jego najwyższym miejscem jest 7. lokata w “Wielkiej Pętli” z 2013 roku. W sezonie olimpijskim role w ekipie Astany zostaną zamienione: na Tour de France ruszy Miguel Angel Lopez, a na trasie Giro d’Italia sprawdzi się Fuglsang.

Mimo że nie wyszło to dotychczas, nadal chciałbym powalczyć w klasyfikacji generalnej Grand Touru. Czas jednak na coś nowego i sprawdzenie się na Giro będzie takim wyzwaniem. Jeśli pojadę na Tour, to w roli pomocnika Miguela Angela Lopeza, ale to jeszcze nie zostało postanowione

– powiedział Duńczyk telewizji “TV2 Sport”.

Fuglsang w Rio de Janeiro wywalczył w 2016 roku srebro igrzysk olimpijskich w wyścigu ze startu wspólnego. Biorąc pod uwagę jego ubiegłoroczny dorobek w klasykach: wygraną w Liege-Bastogne-Liege, 2. miejsca w Strade Bianche i Strzale Walońskiej, 3. w Amstel Gold Race i 4. w Il Lombardia, Duńczyk będzie mocnym kandydatem do medalu na górskiej trasie w Japonii.

Start w Corsa Rosa w tym kontekście jest ważnym elementem przygotowań do lipcowego wyścigu.

Celowanie w generalkę Touru i pozostanie świeżym na Igrzyska w Tokio będzie bardzo trudne

– zaznaczył Fuglsang.

Paweł Gadzała

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53