Johannes Fröhlinger i Samuel Dumoulin zakończyli kariery

Niemiec Johannes Fröhlinger (Team Suneweb) i Francuz Dumoulin (AG2R La Mondiale) poinformowali o rozstaniu się z zawodowym peletonem.

34-letni Fröhlinger od 2011 roku ścigał się w grupie Sunweb, na przestrzeni lat przywdziewając koszulki wszystkich jej wcieleń: Skill-Shimano, Argos-Shimano, Giant-Shimano, Giant-Alpecin i Sunweb.

Niemiec pełnił rolę kapitana zespołu i kolegów potrafił zorganizować na trasach i poza nimi. Kolegom pomagał w debiucie ekipy w Grand Tourze podczas Vuelta a Espana (2011) i podczas Tour de France dwa lata później, gdy koszulkę lidera wyścigu zdobył Marcel Kittel. Jego największy sukces to wygrana w Tour Alsace (2006), a także dwa miejsca na podiach etapów Grand Tourów: w 2008 roku otarł się o triumf etapowy na 8. odcinku Giro d'Italia, rok później jako trzeci dojechał na metę etapu Tour de France w Andorze.

39-letni Dumoulin za sobą ma długą karierę, którą w 2001 roku zaczynał w La Francaise des Jeux. Niski sprinter reprezentował też AG2R (2004-2007), Cofidis (2008-2012) i ponownie AG2R La Mondiale.

Doświadczony Francuz także zjednał sobie posłuch i szacunek w peletonie, w ostatnich sezonach pełniąc rolę mentora i kapitana grupy.

Na koncie zapisał wygrane etapowe na trasach większości mniejszych francuskich etapówek, ale najważniejszymi zwycięstwami pozostają etap Tour de France (2008), Criterium du Dauphine Libere (2005), a także trzy etapy Volta a Catalunya (2010 i 2011).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: