Zabel i Würtz Schmidt w Israel Cycling Academy

Duńczyk Mads Würtz Schmidt i Niemiec Rick Zabel w sezonie 2020 reprezentowali będą ekipę Israel Cycling Academy.

Dwójka do awansującej ekipy dołączy z grupy Katusha-Alpecin, której struktury przejął właściciel Israel Cycling Academy, Sylvain Adams. W nowych barwach obaj zawodnicy będą chcieli nawiązać do rezultatów, które niegdyś wyniosły ich do czołówki kolarzy poniżej 23-go roku życia.

25-letni Zabel specjalizuje się w sprintach, aczkolwiek na koncie nie ma jeszcze dużych sukcesów. Rok 2019 uratował zwycięstwem na etapie Tour de Yorkshire, a w poprzednich sezonach wygrał etap Tour of Austria (2015) i na drugim miejscu skończył Eschborn-Frankfurt (2017).

Jego rówieśnik Würtz Schmidt to z kolei specjalista w jeździe indywidualnej na czas, najlepiej odnajdujący się w mniejszych wyścigach etapowych. Duńczyk, mistrz świata orlików w tej specjalności z 2015 roku, przez trzy lata reprezentował Katusha-Alpecin i na koncie zapisać zdołał 2. miejsce w Rund um Köln (2017), 3. w Etoile de Besseges (2017) oraz 7. miejsce w Clasica de Almeria (2018).

Zespół z Izraela w sezonie 2020 będzie ścigał się pod szyldem Israel Cycling Academy-Katusha. Formacja powinna od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) otrzymać status WorldTeam, czyli najwyższej dywizji, a w jej szeregach znaleźć się powinno co najmniej kilku kolarzy ze szwajcarsko-rosyjskiego projektu. Ekipa w kolejnych tygodniach ogłosić ma nazwiska kolejnych zawodników, którzy zwiążą się z jej strukturami. Póki co wiadomo, że na pokładzie nie znajdzie się Brytyjczyk Harry Tanfield, który wybrał AG2R La Mondiale.

Zespołowi pozyskać udało się także Andre Greipela (Arkea-Samsic), Daniela Martina i Rory'ego Sutherlanda (obaj UAE-Team Emirates), a także Hugo Hofstettera (Cofidis), Jamesa Piccoliego (Elevate-KHS) i Patricka Schellinga (Vorarlberg-Santic).

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11