Matthew Glaetzer walczy z nowotworem na drodze do Tokio

Australijczyk Matthew Glaetzer na drodze do Igrzysk Olimpijskich wygrać musi batalię ważniejszą niż wszystkie sprinterskie pojedynki, w których dotychczas uczestniczył na welodromach świata.

27-latek, mistrz świata w sprincie z 2018 roku i w sprincie drużynowym z 2012 roku, w serwisie społecznościowym Instagram zamieścił informację o tym, że zdiagnozowano u niego nowotwór tarczycy.

Nie myślałem, że przyjdzie mierzyć mi się z tym wyzwaniem, ale jedno jest pewne: nie jestem sam. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie nowotwór tarczycy. Na szczęście rokowania są dobre, ale przede mną sporo wyzwań

–  napisał.

Glaetzer podziękował sztabowi medycznemu australijskiego związku i zapowiedział, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio nadal są jego celem.

Do wszystkich, szczególnie do facetów, którzy zwykle w takich sprawach wzruszają ramionami i mówią "to samo przejdzie": czasami nie przejdzie. Jeśli zauważysz coś dziwnego, lepiej pójść na badania

–  zaapelował.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. MS

    16 listopada 2019, 16:17 o 16:17

    Good luck Matt!

  2. tt

    17 listopada 2019, 11:28 o 11:28

    z niczym nie walczy, chyba ze z samym sobą, bo jest to jego część i chodzi o to by była ona zdrowa.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: