Pierre Latour patrzy w kierunku Tour de France

Pierre Latour poprowadzi francuską formację AG2R La Mondiale w przyszłorocznej edycji Tour de France. 26-latek zastąpi zespołowego kolegę Romaina Bardeta i stanie przed życiową szansą.

Francuz powróci na ojczystą ziemię po naznaczonym problemami zdrowotnymi sezonie 2019, w którym kontuzja nadgarstka w przeddzień UAE Tour wykluczyła go z rywalizacji na trzy miesiące. Latour wykorzystał okres rehabilitacji i udanie zakończył sezon: aktywnie jechał na trasie Vuelta a Espana, notował 7. miejsce w Giro dell'Emilia, 9. w Il Lombardia oraz 6. w Tour de Pologne.

Kolarz AG2R La Mondiale udowodnił, że drzemie w nim duży potencjał, który wciąż nie został w pełni wykorzystany. W najbardziej udanym dla siebie sezonie 2018 zakończył Tour de France na 13. pozycji i przywidział maillot blanc. W roli lidera zastąpi Romaina Bardeta, który za cel obrał Giro i Igrzyska Olimpijskie.

Przed Latourem pojawi się życiowa szansa, aby powalczyć w klasyfikacji generalnej Tour de France. 26-latek otrzyma pełne wsparcie zespołu, który nie będzie wywierał presji na swojego zawodnika.

Zawsze pracował na innych, nadszedł czas by objął rolę lidera na Tourze. Nie będziemy wywierali na niego presji. Drzemie w nim potencjał fizyczny i psychiczny by walczyć na trasie i być liderem. Pierre dobrze koncentruje się, ale musi przelać swoją energię, od której kipi, tylko na ten cel

– zapowiedział manager zespołu, Vincent Lavenu.

Warto przypomnieć, że ostatnim Francuzem, który wygrał Grand Boucle był Bernard Hinault w 1985. Latour raczej nie zostanie okrzyknięty kolejną nadzieją Francji przez media, co powinno pomóc mu w zaaklimatyzowaniu się na pozycji lidera ekipy. Presja oczekiwań z pewnością spocznie na barkach Thibauta Pinota, pod którego umiejętności została przygotowana trasa wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: