Clement Champoussin szybciej do WorldTouru, Harry Tanfield od razu do AG2R La Mondiale

Harry Tanfield

Clement Champoussin przygodę z kolarstwem na poziomie WorldTour rozpocznie 1 kwietnia 2020 roku. Młody Francuz zostanie kolegą m.in. Brytyjczyka Harry'ego Tanfielda, którego zespół AG2R La Mondiale zakontraktował na jeden sezon.

21-latek wstąpi w szeregi ekipy AG2R La Mondiale, w barwach której w latach 2018 i 2019 odbywał staż. Początkowo Champoussin dołączyć do zespołu miał 1 sierpnia 2020 roku, ale dobre wyniki w końcówce sezonu przekonały Vincenta Lavenu do szybszego

Champoussin to jeden z lepszych francuskich orlików. W tym sezonie zapisał 4. miejsce w Tour de l'Avenir, wygraną w Giro della Regione Friuli Venezia Giulia, 3. miejsca w Ronde de l'Isard i młodzieżowym Wyścigu Pokoju, a także 2. lokatę w Piccolo Lombardia i 5. w Gran Piemonte (1.HC).

Zespół AG2R La Mondiale zamknął już skład na sezon 2020. Ostatnim nabytkiem jest Brytyjczyk Harry Tanfield, który do francuskiej ekipy trafi z rozpadającej się formacji Katusha-Alpecin.

Brytyjczyk w tym sezonie nie zapisał godnych uwagi wyników, jeśli nie liczyć 5. miejsca na czasówce podczas BinckBank Tour i medalu mistrzostw świata w sztafecie mieszanej. Rok temu wygrał za to etap Tour de Yorkshire, a w sezonach 2017 i 2018 nieźle radził sobie w mniejszych klasykach.

24-latek, najlepiej wypadający w próbach jazdy indywidualnej na czas, we francuskiej ekipie skupi się na wyścigach klasycznych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: