Szymon Rekita i Filip Maciejuk nadal w Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita i Filip Maciejuk pozostaną w luksemburskim zespole Leopard Pro Cycling w sezonie 2020.

Kontynentalna grupa poinformowała o postępach w budowaniu składu na kolejny rok, potwierdzając, że nadal polegała będzie na dwójce Polaków.

Rekita ma za sobą udany sezon, trzeci w barwach grupy z Luksemburga. 25-latek wygrał Tour of Antalya (2.2), zapisał 5. lokatę w Tour of Luxembourg (2.HC), 7. w Circuit des Ardennes (2.2) oraz 8. miejsce w Tour de Normandie (2.2).

Dla 20-letniego Maciejuka był to drugi rok w zespole z Luksemburga. Młody zawodnik zanotował wyraźny regres, nie nawiązując do wyników z 2018 roku. Jedynym osiągnięciem godnym uwagi było srebro mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas orlików.

W zespole Leopard Pro Cycling od stycznia oprócz dwójki Polaków występowali będą Luksemburczycy Loic Bettendorf, Ken Conter, Colin Heiderscheid, Arthur Kluckers, Misch Leyder, Holendrzy Jan Maas i Bas van Belle, Szwed Emil Lindgren i Niemiec Miguel Heidemann. Ekipa nie wyklucza powiększenia tego grona.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: