Torowy Puchar Świata 2019/2020 #2. Australijki w madisonie, Francuzi w keirinie i omnium

Sebastien Vigier oraz Benajmin Thomas dali kadrze Francji zwycięstwa ostatniego dnia drugiej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Vigier wygrał rywalizację w keirinie, natomiast Thomas po świetnym wyścigu punktowym zdominował omnium.

Ostatniego dnia rywalizacji w szkockim Glasgow najlepszym wynikiem kadry Polski było solidne 8. miejsce sióstr Darii i Wiktorii Pikulik w madisonie. Wyścig amerykański wygrały nieobecne w Mińsku Australijki, a Annette Edmondson i Georgia Baker zaznaczyły tym samym, że w sezonie olimpijskim nie zrezygnują z walki o olimpijski medal.

Madison kobiet

Australijki Annette Edmondson i Georgia Baker wygrały zmagania w wyścigu amerykańskim. Wyścig, o którego losach zdecydowały lotne finisz a nie nadrabiane okrążenia, duet z antypodów zakończył z 40 punktami, o 9 oczek wyprzedzając zwycięskie na ostatnim lotnym finisz Brytyjki Katie Archibald i Elinor Barker.

Podium dnia dopełniły reprezentantki Holandii: Kirsten Wild i Amy Pieters, którym udało się zebrać 19 punktów.

Daria i Wiktoria Pikulik zapisały 8. miejsce, na koncie gromadząc 6 punktów.

Omnium mężczyzn

Francuz Benjamin Thomas wygrał rywalizację w omnium. Po czterech wyścigach zgromadził na koncie 130 oczek, o 21 pokonując Brytyjczyka Marka Stewarta. Trzecie miejsce zajął Włoch Francesco Lamon.

Polacy nie startowali.

Rywalizację zwycięsko rozpoczął Australijczyk Sam Welsford, który najszybciej finiszował w scratchu, za plecami zostawiając Lamona i Greka Christosa Volikakisa. Wyścig tempo był z kolei popisem Stewarta, który zebrał więcej punktów niż Kanadyjczyk Derek Gee i Nowozelandczyk Aaron Gate.

W wyścigu eliminacyjnym triumfował za to Benajmin Thomas, acz nie pozwoliło mu to na wyjście na prowadzenie: Francuz do pierwszego Lamona tracił 8 punktów. Stratę tę zniwelował już po 40 okrążeniach, a cztery wygrane lotne finisze, w tym podwójnie punktowany ostatni, pozwoliły trójkolorowemu zawodnikowi na odniesienie zwycięstwa.

Sprint kobiet

Reprezentantka Hongkongu Wai Sze Lee wygrała rywalizację w sprincie indywidualnym kobiet. Mistrzyni świata w sprincie i keirinie pokonała w dwóch biegach Niemkę Emmę Hinze.

Trzecie miejsce wywalczyła Ukrainka Olena Starikova.

Urszula Łoś do 1/16 awansowała z 17. wynikiem kwalifikacji i w walce o miejsce w 1/8 uległa Australijce Caitilin Ward, ostatecznie rywalizację kończąc z 19. wynikiem.

Keirin mężczyzn

Francuz Sebastien Vigier najlepiej poradził sobie w dobrze obsadzonym finale keirinu i pokonał na kresce Niemca Maximiliana Levy'ego, Rosjanina Denisa Dmitrieva oraz Brytyjczyka Jasona Kenny'ego.

Krzysztof Maksel odpadł w repasażach przed drugą rundą.

Scratch mężczyzn

Irlandczyk Felix English wygrał rywalizację w scratchu, po nadrobionym okrążeniu ogrywając Hiszpana Sebastiana Morę Vedriego.

Trzecie miejsce zajął Niemiec Maximilian Beyer.

Daniel Staniszewski odpadł w kwalifikacjach i nie zakwalifikował się do wyścigu finałowego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: