Kategorie: Ze świata

Remco Evenepoel celuje w Tokio i Aigle-Martigny

Remco Evenepoel w pierwszym swoim zawodowym sezonie potwierdził, że jest cudownym dzieckiem dwóch kółek. Przeskok z kategorii junior na poziom WorldTour nie zrobił na Belgu specjalnego wrażenia, startował odważnie i co najważniejsze skutecznie.

19-latek wygrał Clasica San Sebastian, Dookoła Belgii i mistrzostwo Europy w jeździe indywidualnej na czas. W tej ostatniej konkurencji zdobył również tytuł wicemistrza świata. Kolarz grupy Deceuninck-Quick Step nie zamierza na tym poprzestać, licząc na jeszcze lepszy dla niego rok 2020.

Zdaję sobie sprawę, że drugi rok jest zwykle trudniejszy od pierwszego, ponieważ trzeba się wówczas potwierdzić, niemniej podchodzę do niego z wielkim entuzjazmem, jestem dobrej myśli i mogę liczyć na niezawodne otoczenie. W zespole stale pilnują bym twardo stąpał po ziemi, a ja chcę wciąż iść do przodu, mierzę wysoko, ale realistyczne. Igrzyska Olimpijskie w Tokio i mistrzostwa świata są moimi dwoma najważniejszymi celami w przyszłym roku. Giro d’Italia może być opcją, rozmawiamy o tym, ale decyzja o tym starcie nie została jeszcze podjęta

– powiedział Evenepoel w wywiadzie dla „The Future”.

Belg, razem z Tadejem Pogacarem, Mathieu van der Poelem i Eganem Bernalem, stanowi młodą krew, która ożywiła zawodowy peleton. Zwycięzca Tour de France jest źródłem inspiracji dla Evenepoela.

Zgadza się, z tym, że on jest trzy lata starszy ode mnie, ja potrzebuję trochę czasu nim przekonam się czy pójdę w ślady Kolumbijczyka. Moim idolem jest Phil [Gilbert], wiele razy dzieliłem z nim pokój hotelowy, między innymi na mistrzostwach świata, i mogłem podglądać, jak wielkim jest mistrzem.

Evenepoel nowy sezon prawdopodobnie ponownie rozpocznie w styczniu, na trasie argentyńskiego Vuelta a San Juan.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

  • Cudowne dziecko dwóch kółek to w ogóle nie brzmi, trzeba było pojechać klasyką i napisać o cudownym dziecku dwóch pedałów.

Recent Posts

Marco Brenner dołącza do Sunwebu

Ekipa Sunweb ściągnęła właśnie do siebie Marco Brennera. Młody, niemiecki talent związał się z rodzimym zespołem na cztery lata. (więcej…)

5 czerwca 2020, 21:55

Remco Evenepoel chce różowej koszulki

Remco Evenepoel szykuje się do debiutu w Giro d'Italia. 20-latek nie chce przyjechać do Włoch w roli statysty, ale stać…

5 czerwca 2020, 18:11

O czym pomyśleć w Światowy Dzień Roweru?

Nowa post-wirusowa rzeczywistość, transport miejski i Światowy Dzień Roweru. O czym warto było pomyśleć przy okazji 3 czerwca?

5 czerwca 2020, 15:31

Nacer Bouhanni pominie Tour de France

Nacer Bouhanni w porozumieniu z kierownictwem sportowym drużyny Arkea-Samsic zrezygnował ze startu w Tour de France.

5 czerwca 2020, 14:12

RCS Sport z optymizmem w sprawie restartu sezonu

Wydaje się, że przeprowadzenie 1 sierpnia Strade Bianche na chwilę obecną nie jest zagrożone.

5 czerwca 2020, 13:30

Pieter Weening wraca do peletonu

Trek-Segafredo podpisała umowę z Pieterem Weeningiem. Doświadczony zawodnik związał się z amerykańską grupą do końca obecnego sezonu.

5 czerwca 2020, 10:45