Sam Bennett odchodzi z Bora-hansgrohe

Sam Bennett już oficjalnie poza Bora-hansgrohe. Niemiecki zespół poinformował o rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem za porozumieniem stron.

Decyzja została umotywowana chęcią kolarza i drużyny "pójścia własnymi ścieżkami".

Bennett dołączył do drużyny Ralpha Denka w 2014 roku, gdy ta jeszcze występowała pod nazwą NetAppEndura. Wraz z jej rozwojem i awansem do UCI WorldTour swoje umiejętności wzmacniał również Irlandczyk, przez sześć lat odnosząc łącznie 41 zwycięstw. W tej liczbie znajdują się trzy triumfy etapowe na Giro d'Italia i dwa na Vuelta a Espana.

Bora-hansgrohe pomogła Bennettowi stać się jednym z najlepszych sprinterów w peletonie. Połączenie celów ekipy i zawodnika stawało się jednak coraz trudniejsze

– napisano w komunikacie prasowym.

Ta decyzja otwiera drogę mistrzowi Irlandii w kierunku Deceuninck-Quick Step. Patrick Lefevere już kilka dni temu sugerował, że udało mu się go zakontraktować.

Sam Bennett blisko Deceuninck-Quick Step

Mikołaj Krok

Recent Posts

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31