Kategorie: Z kraju

Miliony widzów sezonu kolarskiego w Eurosporcie

W 2019 roku Eurosport po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym kanałem dla fanów kolarstwa. Przez 10 miesięcy stacja pokazała relacje z wszystkich najistotniejszych wyścigów, na czele z wielkimi tourami, wiosennymi klasykami, Tour de Pologne i mistrzostwami świata.

Zasięg transmisji w Eurosporcie wyniósł 7,6 miliona osób[*]. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały wideo publikowane w mediach społecznościowych stacji, które osiągnęły ponad 6,5 miliona wyświetleń.

Kolarstwo jest od lat jednym z filarów Eurosportu, który posiada prawa do wszystkich najważniejszych wyścigów i cały czas rozwija telewizyjną i internetową ofertę dla fanów. Na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy, co najmniej jeden kolarski program gościł na antenach stacji przez 209 dni. W tym czasie wyemitowano 3560 godzin kolarstwa, w tym 644 godziny relacji na żywo. Transmisje osiągnęły zasięg 7,6 miliona osób, z czego blisko 3 miliony w grupie A16-49.

Największą popularnością w minionym sezonie cieszył się Tour de France. "Wielka Pętla" przyciągnęła na każdym etapie średnio 119 tys. osób. Przedostatni etap, z Albertville do Val Thorens, zgromadził najwyższą widownię w trakcie całego sezonu, osiągając średnio 225 tys. widzów.

Eurosport prowadził  rozbudowane działania wokół kolarstwa w mediach społecznościowych, dzięki którym dociera do nowej grupy widzów. Wraz z rozpoczęciem Tour de France, stacja uruchomiła kanał youtube’owy, na którym publikowany był szereg formatów, skierowanych zarówno do pasjonatów kolarstwa, jak i okazjonalnych kibiców. 67 filmów o tej tematyce wygenerowało ponad 235 tys. odtworzeń.

Znakomite wyniki przyniosły materiały wideo publikowane na Facebooku Eurosportu, które osiągnęły w sumie 6,34 miliona wyświetleń, co daje średnio ponad 20 tys. wyświetleń na jeden filmik. Dedykowana dla fanów grupa „Wkręceni w kolarstwo” przyciągnęła przeszło 3,6 tys. członków, a publikowane w niej posty – w większości autorstwa użytkowników – około 12 tys. komentarzy i 38 tys. reakcji.

[*] Wszystkie dane: Nielsen Audience Measurement. Widzowie oglądający nieprzerwanie 1 min. relacji w kanałach Eurosportu.

inf. prasowa

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org
Tagi: Eurosport

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25