Miliony widzów sezonu kolarskiego w Eurosporcie

W 2019 roku Eurosport po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym kanałem dla fanów kolarstwa. Przez 10 miesięcy stacja pokazała relacje z wszystkich najistotniejszych wyścigów, na czele z wielkimi tourami, wiosennymi klasykami, Tour de Pologne i mistrzostwami świata.

Zasięg transmisji w Eurosporcie wyniósł 7,6 miliona osób[*]. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały wideo publikowane w mediach społecznościowych stacji, które osiągnęły ponad 6,5 miliona wyświetleń.

Kolarstwo jest od lat jednym z filarów Eurosportu, który posiada prawa do wszystkich najważniejszych wyścigów i cały czas rozwija telewizyjną i internetową ofertę dla fanów. Na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy, co najmniej jeden kolarski program gościł na antenach stacji przez 209 dni. W tym czasie wyemitowano 3560 godzin kolarstwa, w tym 644 godziny relacji na żywo. Transmisje osiągnęły zasięg 7,6 miliona osób, z czego blisko 3 miliony w grupie A16-49.

Największą popularnością w minionym sezonie cieszył się Tour de France. "Wielka Pętla" przyciągnęła na każdym etapie średnio 119 tys. osób. Przedostatni etap, z Albertville do Val Thorens, zgromadził najwyższą widownię w trakcie całego sezonu, osiągając średnio 225 tys. widzów.

Eurosport prowadził  rozbudowane działania wokół kolarstwa w mediach społecznościowych, dzięki którym dociera do nowej grupy widzów. Wraz z rozpoczęciem Tour de France, stacja uruchomiła kanał youtube’owy, na którym publikowany był szereg formatów, skierowanych zarówno do pasjonatów kolarstwa, jak i okazjonalnych kibiców. 67 filmów o tej tematyce wygenerowało ponad 235 tys. odtworzeń.

Znakomite wyniki przyniosły materiały wideo publikowane na Facebooku Eurosportu, które osiągnęły w sumie 6,34 miliona wyświetleń, co daje średnio ponad 20 tys. wyświetleń na jeden filmik. Dedykowana dla fanów grupa „Wkręceni w kolarstwo” przyciągnęła przeszło 3,6 tys. członków, a publikowane w niej posty – w większości autorstwa użytkowników – około 12 tys. komentarzy i 38 tys. reakcji.

[*] Wszystkie dane: Nielsen Audience Measurement. Widzowie oglądający nieprzerwanie 1 min. relacji w kanałach Eurosportu.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: