Vuelta a Espana dla Mathieu van der Poela?

W przyszłorocznej Vuelta a Espana swój debiut w Grand Tourach powinien zaliczyć Mathieu van der Poel.

Holender, który w miniony weekend wygrał przełajowe zawody z cyklu Superprestige w Ruddervoorde, plany na sezon 2020 ma ambitne.

Reprezentant zespołu Corendon-Circus w lutym bronił będzie tytułu mistrza świata w kolarstwie przełajowym, w marcu i kwietniu startował będzie na szosie, na celowniku mając Ronde van Vlaanderen oraz Paryż-Roubaix.

Dla zwycięzcy Amstel Gold Race, Dwars door Vlaanderen, Strzały Brabanckiej i Tour of Britain starty te będą ważne, ale priorytetem pozostają Igrzyska Olimpijskie w Tokio, podczas których 24-latek wystartuje w wyścigu kolarstwa górskiego cross-country. Vuelta a Espana natomiast może być trzecim celem sezonu, pod warunkiem, że jego ekipa dostanie "dziką kartę".

Skupiam się na igrzyskach. Wokół Tokio koncentrują się moje marzenia. Po tym występie Grand Tour to spore i nieznane wyzwanie. Ale chcę pojechać

– zapowiedział w rozmowie z telewizją "Sporza".

Menadżer Corendon-Circus, Christoph Roodhooft, by osiągnąć cele zakładane na kolejny sezon, zamierza powiększyć kadrę z 20 do 25 kolarzy. Kierownictwo grupy liczy, że start hiszpańskiego Grand Touru z Holandii oraz obecność Van der Poela w składzie przekona organizatorów do zaproszenia ekipy z Belgii do rywalizacji na Półwyspie Iberyjskim.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: