Andre Greipel w Israel Cycling Academy

Andre Greipel

Niemiecki sprinter Andre Greipel dołączy do ekipy Israel Cycling Academy.

Zespół z Izraela w sezonie 2020 będzie ścigał się pod szyldem Israel Cycling Academy-Katusha. Formacja powinna od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) otrzymać status WorldTeam, czyli najwyższej dywizji.

Greipel sezon 2019 spędził w zespole Arkea-Samsic, na koncie zapisując tylko wygraną etapową podczas Tropicale Amissa Bongo. 37-latek, 11-krotny zwycięzca etapowy Tour de France, wcześniej przez siedem sezonów reprezentował belgijski zespół Lotto Soudal.

Niemiecki sprinter w październiku poinformował o przedwczesnym zakończeniu współpracy z francuską ekipą.

Pozyskanie Greipela to drugi transfer tego kalibru dla zespołu Israel Cycling Academy-Katusha, który w sezonie 2020 wymyślał się będzie w oparciu o struktury izraelskiej ekipy drugoligowej oraz worldtourowej Katusha-Alpecin.

Właściciel ekipy Israel Cycling Academy, Sylvain Adams, wykupił struktury kończącej działalność szwajcarsko-rosyjskiej ekipy na początku października tego roku, natomiast nowy projekt trzy tygodnie później znalazł się na liście ekip wstępnie zaaprobowanych przez UCI w procesie przyznawania licencji WorldTeam.

Kontrakty z ekipą podpisali wcześniej Daniel Martin i Rory Sutherland (obaj UAE-Team Emirates), a także Hugo Hofstetter (Cofidis), James Piccoli (Elevate-KHS) i Patrick Schelling (Vorarlberg-Santic).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Piter

  6 listopada 2019, 14:56 o 14:56

  Jego czas już minął,ale parę groszy jeszcze zarobi.

  • reko

   6 listopada 2019, 15:02 o 15:02

   ze sprinterami jest trochę jak z bokserami...timing zostaje, technika zostaje, ale szybkość już nie. Ale jak ma chęci i siły plus jeszcze przekażę doświadczenie to why not....

   • Bedrzich

    6 listopada 2019, 19:21 o 19:21

    Może jakieś jeszcze jedno czy dwa zwycięstwa w pomniejszych wyścigach, ale z najlepszymi obecnie sprinterami raczej nie ma szans...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: