Powolna rekonwalescencja Rigoberto Urana

Rigoberto Uran wciąż dochodzi do siebie po kraksie na trasie Vuelta a Espana. Kolumbijczyk ma nadzieję do treningów wrócić w grudniu.

32-latek w sezonie 2019 zajął 7. miejsce w Tour de France i walczyć miał o wysokie miejsca na trasie Vuelta a Espana, ale na trasie szóstego odcinka upadł. Lider ekipy EF Education First trafił na oddział intensywnej terapii, przeszedł kilkugodzinną operację i w szpitalu pozostawał przez kolejne trzy tygodnie.

Złamanie łopatki, obojczyka, połamane żebra i przebite płuco: obrażenia te nie pozwoliły na natychmiastowy powrót do Kolumbii. Uran w rodzinne strony wrócił po kilku kolejnych tygodniach i nadal przechodzi rehabilitację.

Moja rekonwalescencja się przeciąga: ze względu na obrażenia, ale i ze względu na to, że po trzydziestce jest to po prostu trudniejszy proces. Nie jeździłem jeszcze na rowerze, mam nadzieję wrócić do treningów w grudniu

– powiedział podczas konferencji prasowej przed organizowanym przez siebie gran fondo Giro de Rigo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: