Kategorie: Ze świata

Emanuel Buchmann może stanąć na podium Tour de France

Taką odważną opinią podzielił się menedżer Bora-hansgrohe Ralph Denk.

Emanuel Buchmann tegoroczną „Wielką Pętlę” ukończył na 4. miejscu, przez całe 3 tygodnie dotrzymując koła Eganowi Bernalowi, Geraintowi Thomasowi i Stevenowi Kruijswijkowi. Denk jest przekonany, że to jeszcze nie wszystko na co stać jego zawodnika.

Nie chcę teraz wywierać zbyt dużej presji, ale myślę, że może stanąć na podium. Emanuel posiada takie możliwości, a my coraz bardziej zbliżamy się do żółtej koszulki

– napisał na łamach „Frankenpost”.

Szef niemieckiej formacji dodał, że Pascal Ackermann powinien uczestniczyć w Tour de France „przez najbliższe dwa lata”.

Z jego słów można wnioskować, że Rafał Majka ponownie skupi się na Giro d’Italia, które w zakończonym co sezonie ukończył na 6. miejscu.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

  • W tym roku naprawdę mnie zaskoczył swoją postawą. Praktycznie cały czas w czwórce-piątce najlepszych w górach. W pełni zasłużył na zaufanie drużyny.

Recent Posts

Dokąd wybiera się Bob Jungels, co z bliźniakami Yates?

Patrick Lefevere jest bliski zatrzymania na przyszły sezon wszystkich swoich obecnych kolarzy. Szef Deceuninck-Quick Step w tej sprawie wciąż nie…

6 lipca 2020, 12:04

Rafał Majka: "nie ma na co czekać"

Rafał Majka przed sobą ma krótki i intensywny sezon, którego kulminacją będzie październikowe Giro d'Italia.

6 lipca 2020, 09:50

Rebelia w szeregach CPA, kolarze chcą zmian w związku zawodowym

Szeroka koalicja chce zmian w Związku Kolarzy Zawodowych (CPA).

6 lipca 2020, 08:19

Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

5 lipca 2020, 18:31

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40