Tour of California nie odbędzie się w sezonie 2020

Organizatorzy wyścigu Tour of California poinformowali, że w roku 2020 impreza zostanie zawieszona.

Informacja podana w krótkim wpisie w serwisie społecznościowym Twitter nie zawierała żadnych szczegółów takiej decyzji. Zawieszenie organizacji majowego wyścigu wpłynie na dwa cykle zmagań: wyścig mężczyzn znika z kalendarza WordTour, wyścig kobiet z budowanego na nowo kalendarza Women's WorldTour.

Wyścig mężczyzn na drogach stanu Kalifornia odbywał się od roku 2006, a w ostatnich sezonach zorganizowano także pięć edycji wyścigu kobiet. Organizacją zajmowała się firma AEG, współpracująca z organizatorem Tour de France, Amaury Sport Organisation (ASO). Głównym sponsorem całej imprezy była firma biofarmaceutyczna Amgen.

Dwaj globalni gracze: francuski potentat na rynku organizacji imprez sportowych i amerykańska firma specjalizująca się w marketingu i rozrywce, w ostatnich dwóch sezonach pracowali przy organizacji niemieckich wyścigów: Deutschland Tour oraz Eschborn-Frankfurt.

ASO z kolei w tym tygodniu poinformowała, że w sezonie 2020 organizowała będzie nowy wyścig w Arabii Saudyjskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: