Sam Bennett blisko Deceuninck-Quick Step

Sam Bennett

Sam Bennett wyzwolił się z niemieckiej niewoli, dostając zielone światło do transferu. Irlandzki sprinter zwiąże się z grupą Deceuninck-Quick Step.

Bennett w ostatnich dwóch sezonach odniósł 20 zwycięstw, wygrał w tym 3 etapy Giro d'Italia i 2 odcinki Vuelta a Espana. Jego pozycja w Bora-hansgrohe nie była jednak silna, bardziej liczyły się interesy Pascala Ackermanna i Petera Sagana.

29-letni sprinter chciał po tym sezonie odejść, tymczasem kierownictwo Bory twierdziło, że Bennett ustnie przystał na przedłużenie kontraktu. Zainteresowany kolarzem był Patrick Lefevere, jednak musiał czekać na wyjaśnienie sprawy.

Dobrze, że transfer został sfinalizowany, gdyż trwało to bardzo długo. Podejrzewam, że Bora-hansgrohe zwlekała tak długo, by wymusić na Bennettcie odstępne. W końcu zdali sobie jednak sprawę, że to bezcelowe. Jestem bardzo szczęśliwy!

– powiedział szef Deceuninck-Quick Step w "Het Laatste Nieuws".

Razem z Bennettem odejść ma Shane Archbold. Mistrz Irlandii w belgijskiej formacji zastąpi mistrza Europy Elię Vivianiego, dołączając do dwóch młodych sprinterów Fabio Jakobsena i Alvaro José Hodega.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: