Martin Laas w Bora-hansgrohe

Estończyk Martin Laas w sezonie 2020 wesprze ekipę Bora-hansgrohe. 26-latek podpisał roczny kontrakt z niemiecką formacją.

Laas dotychczas dobrze radził sobie na finiszach z peletonu w mniejszych wyścigach, szczególnie w Azji. W barwach Team Illuminate wygrał w tym sezonie cztery etapy Tour of Taiyun, trzy etapy Tour de Korea i etap Tour of Thailand. Rok temu wygrał etap Tour of Japan, trzy odcinki Tour of Thailand, a także jeden z finiszy podczas Baltic Chain Tour.

W zespole Bora-hansgrohe Estończyk wzmocnić ma grupkę kolarzy do sprintów szykujących Pascala Ackermanna oraz potencjalnie Petera Sagana.

Martin to utalentowany zawodnik, który nie boi się wyzwań. Wygrywał na trasach mniejszych wyścigów przez kilka sezonów, a my wierzymy, że jest gotowy na przeskok do WorldTouru. Będziemy pracowali by przygotować go do ścigania na tym poziomie i mamy nadzieję, że wzmocni naszą grupę rozprowadzających

– tłumaczył manager ekipy, Ralph Denk.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Rohan Dennis ma trenować z Team Ineos

Wciąż brak oficjalnej informacji na temat sportowej przyszłości Rohana Dennisa, ale przejście Australijczyka do Team Ineos wydaje się przesądzone. (więcej…)

9 grudnia 2019, 11:02

Rolf Aldag dołączył do zespołu Canyon-SRAM

Rolf Aldag, po czterech latach spędzonych w Dimension Data, rozpoczął całkiem nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze w grupie Canyon-SRAM.…

9 grudnia 2019, 10:28

Superprestige 2019/20 #5: Toon Aerts najlepszy w Zonhoven

Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) wygrał piątą rundę przełajowego cyklu Superprestige. (więcej…)

8 grudnia 2019, 17:12

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Mateusz Rudyk najlepszy w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację w sprincie indywidualnym podczas czwartej edycji Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

8 grudnia 2019, 11:40

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21