Arabia Saudyjska zagra w kolarstwo

W roku 2020 po raz pierwszy zorganizowany zostanie wyścig Saudi Tour (2.1).

Imprezę na Półwyspie Arabskim, w Arabii Saudyjskiej zorganizuje w lutym przyszłego roku organizator Tour de France, Amaury Sport Organisation (ASO).

Wyścig liczył będzie pięć etapów i zaplanowany jest na dni 4-8 lutego. Trasa poprowadzić ma w rejonie stolicy królestwa, Rijadu. Impreza w kalendarzu wskoczy przed Tour of Oman (11-16 lutego), a także, organizowany przez RCS Sport, UAE Tour (23-29 lutego).

Jesteśmy zaangażowani w budowanie kolarskiego podwórka na Bliskim Wschodzie, którego powstanie odpowiada na zapotrzebowanie kolarzy w tej części sezonu. Stworzenie Saudi Tour oraz zapewnienie mu stabilnego miejsca w kalendarzu jest działaniem w tym kierunku

– komentował szef ASO, Yann Le Moenner.

Kolarstwo w Arabii Saudyjskiej póki co nie istnieje na poziomie rozpoznawalnym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Unia nie zarejestrowała żadnego kolarza lub kolarki z tego kraju, a reprezentanci królestwa Saudów nie byli obecni na mistrzostwach świata. Co więcej, według lokalnego prawa kobiety na rowerach poruszać się mogą dopiero od 2013 roku, aczkolwiek tylko w wyznaczonych miejscach, w odpowiednim stroju i w obecności krewnego mężczyzny. Pierwszy, 10-kilometrowy wyścig entuzjastek roweru został przeprowadzony w 2018 roku.

Na międzynarodowym poziomie, wyścig ma dać możliwość najlepszym ekipom wysłania zawodników na trasę w ciepłym klimacie we wczesnej partii sezonu. Wyścigi na tym etapie stanowią przygotowania do europejskich zmagań a dobre rozkręcających się w marcu.

Ta impreza to ekscytujące wyzwanie organizacyjne, dobrze przygotowany wyścig dla całej kategorii zawodników i okazja dla widzów na zobaczenie tej części świata. Dla nas to także okazja do przyczynienia się do rozwoju kolarstwa w Arabii Saudyjskiej

– dodał Le Moenner.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Piter

  29 października 2019, 22:27 o 22:27

  W burkach będą jeździć

 2. Clif

  29 października 2019, 23:50 o 23:50

  Przecież "Kolarstwo to nie gra ..." 😉

 3. reko

  31 października 2019, 11:03 o 11:03

  kraj, który powinien być izolowany, a pchają się z kolarstwem....

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: