Steff Cras i Matthew Holmes zasilą Lotto Soudal

Kolarze Lotto Soudal na trasie jazdy drużynowej

Belg Steff Cras i Brytyjczyk Matthew Holmes w sezonie 2020 pojawią się w barwach zespołu Lotto Soudal. Dwójka zamyka skład belgijskiej ekipy na przyszły sezon.

Lotto Soudal tym samym skompletowała skład, w którym znalazło się 27 zawodników. 23-letni Cras i 25-letni Holmes to ostatnie nabytki. Pierwszy ostatnio reprezentował barwy Katusha-Alpecin, ale karierę zaczynał w młodzieżówce Lotto Soudal, zajmując ówcześnie 3. miejsce w Ronde de l'Isard (2017) i 5. w Tour de l'Avenir (2017). Do korzeni wraca na dwa sezony.

Holmes dotychczas ścigał się na brytyjskiej scenie, reprezentując ekipę Madison Genesis. W tym roku na 6. miejscu ukończył Tour de Yorkshire a na 4. próbę olimpijską w Tokio. Po wym ostatnim wyścigu otrzymał telefon od ekipy z Belgii i wkrótce podpisał dwuletni kontrakt.

Tym samym zespół prowadzony przez Johna Lelangue'a i Marca Sergeanta skompletował skład na sezon 2020. W grupie znalazło się 27 kolarzy, w tym jeden Polak: Tomasz Marczyński.

Liderami zespołu będą Philippe Gilbert, Caleb Ewan i Tim Wellens, a mocnymi kartami są także John Degenkolb i Thomas de Gendt.

Skład Lotto Soudal na sezon 2020: Sander Armée, Steff Cras, Jasper De Buyst, Thomas De Gendt, John Degenkolb, Stan Dewulf, Jonathan Dibben, Caleb Ewan, Frederik Frison, Philippe Gilbert, Kobe Goossens, Carl Fredrik Hagen, Adam Hansen, Matthew Holmes, Rasmus Iversen, Roger Kluge, Nikolas Maes, Tomasz Marczyński, Rémy Mertz, Stefano Oldani, Gerben Thijssen, Tosh Van der Sande, Brian Van Goethem, Brent Van Moer, Harm Vanhoucke, Jelle Wallays i Tim Wellens.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: