Anna Plichta na dłużej w Trek-Segafredo

Anna Plichta przedłużyła kontrakt z ekipą Trek-Segafredo.

Polka w amerykańskim zespole zabawi kolejny rok, reprezentując w wyścigach jazdy indywidualnej na czas koszulkę mistrzyni Polski. 27-latka w tym roku zapisała na swoim koncie także 4. miejsce w Gracia Orlova (2.2) i 7. w WNT Madrid Challenge (WWT), ale jej głównym zadaniem była praca na rzecz zawodniczek nowopowstałej ekipy.

Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejny rok w tym zespole. Cieszy mnie atmosfera w grupie, doceniam możliwości, jakie daje nam ekipa by umożliwić nam funkcjonowanie na najwyższym poziomie. Jestem bardzo zadowolona nie tylko z tego, że mam okazję pracować z i uczyć się od najlepszych zawodniczek świata, ale również z tego, że naszymi dyrektorkami są Ina Teutenberg i Giorgia Bronzini

powiedziała Plichta.

Ten rok był udany. Zrobiłam postęp, zrealizowałam też indywidualny cel, jaki było zdobycie mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. Mogłam jeździć agresywnie, a to lubię najbardziej. Po roku ścigania się razem znamy się już lepiej i mam nadzieję, że to pomoże nam w kolejnym sezonie

dodała.

fot. SWPix.com

Grupa Trek-Segafredo w kobiecym peletonie szybko zyskała pozycję jednej z mocniejszych ekip, na koncie zapisując póki co 17 zwycięstw, w tym 6 w cyklu Women’s WorldTour.

Oprócz Polki kontrakty przedłużyły Brytyjka Abigail van Twisk, Australijka Lauretta Hanson oraz Francuzka Audrey Cordon Ragot, co amerykańskiej grupie da 14-osobowy skład.

W zespole na sezon 2020 znajdą się zatem: Brytyjki Abigail Van Twisk, Elynor Bäckstedt i Elizabeth Deignan, Holenderka Ellen van Dijk i Lucinda Brand, Francuzka Audrey Cordon-Ragot, Finka Lotta Lepistö, Włoszki Elisa Longo Borghini i Letizia Paternoster, Australijka Lauretta Hanson, Polka Anna Plichta, Amerykanki Tayler Wiles, Ruth Winder oraz Niemka Trixi Worrack.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06