Ian Garrison w Deceuninck-Quick Step, Ruben Guerreiro w EF Education First

Ian Garrison

Amerykanin Ian Garrison podpisał dwuletni kontrakt z belgijską ekipą Deceuninck-Quick Step.

21-letni kolarz, mistrz USA w jeździe indywidualnej na czas, przeskakuje na poziom WorldTour z ekipy Hagens Berman Axeon.

Zawsze o tym marzyłem, ponieważ od dawna jestem fanem "Wolfpack'u". Obserwowałem ten zespół,  a teraz nie mogę wyjść z ekscytacji, że będą jego częścią. W Deceuninck-Quick Step świetnie rozwijają się młodzi kolarze. Ja mam 21 lat i przed sobą długą karierę, dlatego również z tego powodu wybrałem tę ekipę. Ufam, że wyciągną ze mnie wszystko co najlepsze

– powiedział Garrison. 

Amerykanin na światowych arenach przedstawił się w 2016, gdy zdobył brązowy medal mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas juniorów. W tym sezonie najpierw został mistrzem kraju młodzieżowców w jeździe na czas, następnie w tej konkurencji triumfował w gronie elity, a na mistrzostwach świata z Yorkshire wywalczył w gronie orlików srebrny medal.

Z grupą EF Education First związał się na dwa sezony Ruben Guerreiro. 25-letni Portugalczyk ten rok spędził w Katusha-Alpecin, wyróżniając się zwłaszcza podczas Vuelta a Espana, gdy na etapie do Santuario del Acebo wywalczył drugie miejsce. W styczniu był ósmy w Tour Down Under i szesnasty w sierpniu w Binck Bank Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: