Kolumbijczyk Fernando Gaviria wygrał przedostatni etap chińskiego wyścigu Gree-Tour of Guangxi.
Sprinter w koszulce UAE Team Emirates pokonał w miejscowości Guilin Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).
Liderem pozostał Hiszpan Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step).
212-kilometrowy etap znaczyły cztery wspinaczki, acz żadna z nich nie zlokalizowana była w okolicach mety. Po raz ostatni peleton wspinał się po 171 kilometrach, zdobywając górską premię drugiej kategorii (2,1 km, 6%), po której wyrastała premia pierwszej kategorii (3,1 km, 5,5%). Z jej szczytu do mety pozostawało 36 kilometrów.
W ucieczce znaleźli się Taco Van der Hoorn (Jumbo-Visma), Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Roy Goldstein (Israel Cycling Academy) i Jay Robert Thomson (Dimension Data). Czwórka z przewagą niecałych trzech minut nadawała ton zmaganiom przez pierwsze 170 kilometrów.
W peletonie pracowała ekipa Deceuninck-Quick-Step, przed premią pierwszej kategorii kasując odjazd i rozdając na nowo karty. Na podjeździe przycisnęli Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Guillaume Martin (Wanty-Gobert) oraz Daniel Martinez (EF Education First). Trójka miała niewielką przewagę nad mocno topniejącą w tym punkcie grupką Enrica Masa.
Hiszpan z Deceuninck-Quick-Step bez trudu skasował akcję przed szczytem, natomiast Marczyński i Martin walczyli o punkty w klasyfikacji górskiej. Polak wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, odbierając Francuzowi koszulkę w grochy.
Polak na zjeździe znalazł się w prowadzonej przez Masa i Remiego Cavagnę około 15-osobowej grupce. Ta miała jednak problemy ze współpracą, a za jej plecami pościg rozkręcili kolarze Astany, Grupki na nowo połączyły się w peleton, wrócić na swoje miejsce zdołali sprinterzy. W tej sytuacji etap zakończył masowy sprint, z którego, jak pierwszego dnia, z sukcesem wyszedł Gaviria.
Another bunch sprint in @TourofGuangxi , another victory for Fernando Gaviria. 👏🇨🇴 (🎥 by @VelonCC ) #TOG2019 pic.twitter.com/zoQk7tkGNf
— Mihai Cazacu (@faustocoppi60) October 21, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 5:13:42 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
3. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
4. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
5. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | |
6. | Ben Swift | Team Ineos | |
7. | Max Kanter | Team Sunweb | |
8. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | |
9. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
10. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
11. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
12. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
13. | Hamish Schreurs | Izrael Cycling Academy | |
14. | Nic Dlamini | Dimension Data | |
15. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
16. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
17. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
18. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
19. | Gino Mader | Dimension Data | |
20. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Josef Cerny | CCC Team | |
22. | David de La Cruz | Team Ineos | |
23. | Ben Perry | Izrael Cycling Academy | |
24. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | |
25. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
26. | Moreno Hofland | EF Education First | |
27. | Chris Lawless | Team Ineos | |
28. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
29. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
30. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
31. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
32. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
33. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
34. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
35. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
36. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
37. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
38. | Diego Rosa | Team Ineos | |
39. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
40. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | |
42. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
43. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
44. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
45. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
46. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
47. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
48. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
49. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
50. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
51. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
52. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
53. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
54. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
55. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
56. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
57. | Julius van Den Berg | EF Education First | |
58. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
59. | Stefan de Bod | Dimension Data | |
60. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | |
61. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | |
62. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
63. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
64. | Floris de Tier | Jumbo-Visma | |
65. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
66. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | |
67. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
68. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | |
69. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
70. | Daniel Turek | Izrael Cycling Academy | |
71. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
72. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
73. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
74. | Matteo Badilatti | Izrael Cycling Academy | |
75. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
76. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
77. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
78. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
79. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
80. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
81. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
82. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
83. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
84. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
85. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
86. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
87. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 00:15 |
88. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
89. | Hugh Carthy | EF Education First | |
90. | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
91. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | 00:17 |
92. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 01:29 |
93. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | 06:48 |
94. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
95. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
96. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
97. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
98. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
99. | Riccardo Minali | Izrael Cycling Academy | |
100. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
101. | Daniel Mclay | EF Education First | |
102. | Itamar Einhorn | Izrael Cycling Academy | |
103. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | 09:20 |
104. | Chun Kai Feng | Bahrain-Merida | |
105. | Kamil Gradek | CCC Team | |
106. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
107. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
108. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | |
109. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
110. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
111. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
112. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
113. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
114. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 11:21 |
115. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
116. | Kaden Groves | Mitchelton-Scott | |
117. | Roy Goldstein | Izrael Cycling Academy | |
118. | Florian Stork | Team Sunweb | |
119. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
DNF | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
DNF | Jonas Koch | CCC Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 19:04:32 |
2. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 00:05 |
3. | Diego Rosa | Team Ineos | 00:14 |
4. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 00:22 |
5. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 00:29 |
6. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
7. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | David de La Cruz | Team Ineos | |
9. | Davide Villella | Astana Pro Team | 00:37 |
10. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 00:38 |
11. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 00:41 |
12. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
13. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
14. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
15. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 00:46 |
16. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 00:53 |
17. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
18. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
19. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 01:07 |
20. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 01:15 |
21. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 01:18 |
22. | Louis Meintjes | Dimension Data | 01:19 |
23. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 01:21 |
24. | Gino Mader | Dimension Data | 01:31 |
25. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | 01:34 |
26. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
27. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 01:35 |
28. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:55 |
29. | Daniel Turek | Izrael Cycling Academy | 02:01 |
30. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:05 |
31. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 02:07 |
32. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 02:16 |
33. | Matteo Badilatti | Izrael Cycling Academy | |
34. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 02:23 |
35. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 02:50 |
36. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | 03:38 |
37. | Stefan de Bod | Dimension Data | 04:13 |
38. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 04:24 |
39. | Sep Vanmarcke | EF Education First | 04:37 |
40. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 05:31 |
41. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 05:37 |
42. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 05:38 |
43. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 05:44 |
44. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:46 |
45. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 06:26 |
46. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 06:37 |
47. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 06:42 |
48. | Moreno Hofland | EF Education First | |
49. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
50. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 07:14 |
52. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 07:23 |
53. | Max Kanter | Team Sunweb | 07:52 |
54. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 08:11 |
55. | Nic Dlamini | Dimension Data | 08:13 |
56. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
57. | Tejay van Garderen | EF Education First | 08:15 |
58. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | 08:17 |
59. | Floris de Tier | Jumbo-Visma | 08:26 |
60. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 08:28 |
61. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 09:19 |
62. | Josef Cerny | CCC Team | 09:21 |
63. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 09:41 |
64. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 09:58 |
65. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | 10:10 |
66. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
67. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 10:13 |
68. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
69. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | 10:34 |
70. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 10:47 |
71. | Ben Swift | Team Ineos | 10:50 |
72. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
73. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
74. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 11:02 |
75. | Hugh Carthy | EF Education First | 11:05 |
76. | Itamar Einhorn | Izrael Cycling Academy | 11:28 |
77. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 11:49 |
78. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 12:43 |
79. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 13:04 |
80. | Julius van Den Berg | EF Education First | 13:05 |
81. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 13:11 |
82. | Hamish Schreurs | Izrael Cycling Academy | 13:26 |
83. | Chris Lawless | Team Ineos | 13:41 |
84. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
85. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 13:56 |
86. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 14:18 |
87. | Jan Hirt | Astana Pro Team | 14:41 |
88. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 15:36 |
89. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | |
90. | Riccardo Minali | Izrael Cycling Academy | 16:07 |
91. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 16:35 |
92. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 17:27 |
93. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 17:38 |
94. | Ben Perry | Izrael Cycling Academy | 17:44 |
95. | Daniel Mclay | EF Education First | 17:59 |
96. | Chun Kai Feng | Bahrain-Merida | 18:08 |
97. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 18:13 |
98. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 18:37 |
99. | Florian Stork | Team Sunweb | 18:42 |
100. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 19:09 |
101. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 19:21 |
102. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | 19:29 |
103. | Jakub Mareczko | CCC Team | 19:33 |
104. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
105. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 19:45 |
106. | Kamil Gradek | CCC Team | 20:35 |
107. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 21:15 |
108. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 21:32 |
109. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 22:30 |
110. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | 22:31 |
111. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 23:43 |
112. | Leonardo Basso | Team Ineos | 24:37 |
113. | Roy Goldstein | Izrael Cycling Academy | 25:13 |
114. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 25:40 |
115. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 26:19 |
116. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | 27:07 |
117. | Kaden Groves | Mitchelton-Scott | 27:26 |
118. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 27:49 |
119. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | 28:32 |
reko
21 października 2019, 14:04 o 14:04
drogą wycieczkę zrobiło sobie CCC i przy obecności Trentina w 2020roku nie widzę sensu obeności Mareczki. Chyba, że chcą zaistnieć w wyścigach niższej rangi, rozbudować skład do 30 kolarzy i posyłać skład B na jakieś mniejsze etapówki to wtedy jest jeszcze sens. Pewnie mu po 2020 podziękują….