Kategorie: WiadomościZespoły

Dylan Groenewegen przedłużył kontrakt z Jumbo-Visma

Do końca 2023 roku barwy zespołu Jumbo-Visma reprezentował będzie Dylan Groenewegen.

Holenderski sprinter, który w tym roku na koncie zapisał 15 zwycięstw, przedłużył umowę o cztery sezony. Zespół Jumbo-Visma poinformował, że porozumienie ze sprinterem osiągnął już w lecie, natomiast formalności dopełnione zostały jesienią.

Groenewegen w tym sezonie, swoim czwartym w formacji Richarda Plugge'a, zaprezentował się jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy sprinter globu. Wygrał m.in. etapy Volta a Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Czterech Dni Dunkierki, ZLM Tour, a także dwa odcinki Tour de France i trzy Tour of Britain.

Mam 26 lat, więc wciąż się rozwijam. Dołączyłem do tego zespołu w wieku 22 lat i o tego czasu bardzo się rozwinąłem. To stało się udziałem wszystkich kolarzy: zaczynaliśmy od zera, a zobaczcie gdzie teraz jesteśmy. Jestem we właściwym miejscu, a zespół działa bardzo dobrze. Kiedy wskazuję na coś, co możemy poprawić, ekipa przygląda się temu i zaczyna pracę w tym kierunku. To miało decydujący wpływ na moją decyzję

tłumaczył.

Groenewegen w kolejnych latach ścigał się będzie w naładowanym gwiazdami zespole: oprócz zwycięzcy Vuelta a Espana Primoza Roglica, trzeciego kolarza Tour de France Stevena Kruijswijka oraz Wouta van Aerta i Tony'ego Martina, do zespołu dołączy Tom Dumoulin.

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24