Kategorie: WiadomościZespoły

Dylan Groenewegen przedłużył kontrakt z Jumbo-Visma

Do końca 2023 roku barwy zespołu Jumbo-Visma reprezentował będzie Dylan Groenewegen.

Holenderski sprinter, który w tym roku na koncie zapisał 15 zwycięstw, przedłużył umowę o cztery sezony. Zespół Jumbo-Visma poinformował, że porozumienie ze sprinterem osiągnął już w lecie, natomiast formalności dopełnione zostały jesienią.

Groenewegen w tym sezonie, swoim czwartym w formacji Richarda Plugge'a, zaprezentował się jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy sprinter globu. Wygrał m.in. etapy Volta a Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Czterech Dni Dunkierki, ZLM Tour, a także dwa odcinki Tour de France i trzy Tour of Britain.

Mam 26 lat, więc wciąż się rozwijam. Dołączyłem do tego zespołu w wieku 22 lat i o tego czasu bardzo się rozwinąłem. To stało się udziałem wszystkich kolarzy: zaczynaliśmy od zera, a zobaczcie gdzie teraz jesteśmy. Jestem we właściwym miejscu, a zespół działa bardzo dobrze. Kiedy wskazuję na coś, co możemy poprawić, ekipa przygląda się temu i zaczyna pracę w tym kierunku. To miało decydujący wpływ na moją decyzję

tłumaczył.

Groenewegen w kolejnych latach ścigał się będzie w naładowanym gwiazdami zespole: oprócz zwycięzcy Vuelta a Espana Primoza Roglica, trzeciego kolarza Tour de France Stevena Kruijswijka oraz Wouta van Aerta i Tony'ego Martina, do zespołu dołączy Tom Dumoulin.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36