Dylan Groenewegen przedłużył kontrakt z Jumbo-Visma

Groenewegen

Do końca 2023 roku barwy zespołu Jumbo-Visma reprezentował będzie Dylan Groenewegen.

Holenderski sprinter, który w tym roku na koncie zapisał 15 zwycięstw, przedłużył umowę o cztery sezony. Zespół Jumbo-Visma poinformował, że porozumienie ze sprinterem osiągnął już w lecie, natomiast formalności dopełnione zostały jesienią.

Groenewegen w tym sezonie, swoim czwartym w formacji Richarda Plugge'a, zaprezentował się jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy sprinter globu. Wygrał m.in. etapy Volta a Comunitat Valenciana, Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Czterech Dni Dunkierki, ZLM Tour, a także dwa odcinki Tour de France i trzy Tour of Britain.

Mam 26 lat, więc wciąż się rozwijam. Dołączyłem do tego zespołu w wieku 22 lat i o tego czasu bardzo się rozwinąłem. To stało się udziałem wszystkich kolarzy: zaczynaliśmy od zera, a zobaczcie gdzie teraz jesteśmy. Jestem we właściwym miejscu, a zespół działa bardzo dobrze. Kiedy wskazuję na coś, co możemy poprawić, ekipa przygląda się temu i zaczyna pracę w tym kierunku. To miało decydujący wpływ na moją decyzję

tłumaczył.

Groenewegen w kolejnych latach ścigał się będzie w naładowanym gwiazdami zespole: oprócz zwycięzcy Vuelta a Espana Primoza Roglica, trzeciego kolarza Tour de France Stevena Kruijswijka oraz Wouta van Aerta i Tony'ego Martina, do zespołu dołączy Tom Dumoulin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: