Kategorie: Przełaje

Przełajowy Puchar Świata 2019/20 #3. Eli Iserbyt trzy na trzy

Belg Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) wygrał trzeci wyścig przełajowego Pucharu Świata 2019/20.

Lider klasyfikacji PŚ pokonał w Bernie Toona Aertsa i Michaela Vanthourenhouta.

Trzecie zawody powróciły do Szwajcarii, na szybką, tyko miejscami nieco błotnistą trasę.

Wyścig mocno rozpoczął Iserbyt, próbując narzucić swoje warunki. Wyłoniła się z tego czołówka, w której obok 22-latka znalazł się jego kolega z grupy Michael Vanthourenhout oraz trzech rywali z Telenet Baloise Lions: Lars van der Haar, Toon Aerts i Quinten Hermans.

Taki układ utrzyma się do czwartej z ośmiu rund. Wówczas Iserbyt w końcu się oderwał, zyskując 6 sekund nad Aertsem, Hermansem i Vanthourenhoutem.

Przewaga zaczęła wzrastać, najdłużej blisko lidera trzymał się Vanthourenhout, ale metr po metrze dziura powoli rozszerzała się.

Zwycięstwo odjechało, natomiast walka o drugie miejsce rozpoczęła się na nowo, gdyż Aerts i Hermans ponownie znaleźli się przy Vanthourenhoutcie na siódmym okrążeniu. Atakował Hermans, płacąc za to pod koniec wyścigu. Doświadczony Aerts wyczekał do ostatniej rundy, odskakując na bezpieczny dystans od kolarza Pauwels Sauzen.

Wyścig kobiet należał do mistrzyni Europy Anemarie Worst. Holenderka była lepsza od swojej rodaczki Ceylin del Carmen Alvarado i Brytyjki Anny Kay.

Wyniki Telenet Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym 2019/20 #3 (CDM), Berno:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Eli IserbytPauwels Sauzen-Bingoal1:01:26
2.Toon AertsTelenet Baloise Lions00:35
3.Michael VanthourenhoutPauwels Sauzen-Bingoal00:44
4.Quinten HermansTelenet Baloise Lions00:52
5.Corné Van KesselTelenet Baloise Lions01:01
6.Lars Van Der HaarTelenet Baloise Lions01:02
7.Tim MerlierCreafin-Fristads01:15
8.Laurens SweeckPauwels Sauzen-Bingoal01:20
9.Joris Nieuwenhuis01:23
10.Daan SoetePauwels Sauzen-Bingoal01:38
11.Nicolas CleppeTelenet Baloise Lions01:46
12.Thijs AertsTelenet Baloise Lions01:58
13.Jim AernoutsTelenet Baloise Lions02:04
14.Felipe Orts LloretCyclo-Cross Team Teika-Gsport-BH02:11
15.Dieter VanthourenhoutPauwels Sauzen-Bingoal02:24
16.Jens AdamsPauwels Sauzen-Bingoal02:37
17.Diether SweeckPauwels Sauzen-Bingoal02:52
18.Tom MeeusenCorendon-Circus02:57
19.Marcel MeisenCorendon-Circus03:01
20.Steve ChainelTeam Chazal-Canyon-3G Immo
21.Timon Ruegg03:13
22.Michael Boros03:21
23.Kevin Suarez FernandezNesta-Skoda Alecar CX Team03:28
24.Gianni VermeerschCreafin-Fristads03:40
25.Braam MerlierCreafin-Fristads03:45
26.Lukas Fluckiger03:49
27.Simon Zahner03:51
28.Jan Nesvadba
29.Marcel Wildhaber03:56
30.Maik Van Der Heijden04:28
31.Stan Godrie04:39
32.Vincent BaestaensGroup Hens-Maes Containers04:49
33.Gosse Van Der Meer05:00
34.Alois Falenta05:26
35.Aurelien Philibert05:30
36.Lukas Winterberg05:41
37.Lander LoockxGroup Hens-Maes Containers05:46
38.Severin Sagesser06:16
39.Yan GrasTeam Chazal-Canyon-3G Immo06:26
40.Gilles Mottiez06:46
41.Stefano Capponi
42.Nicola Rohrbach
43.Lucas BrondaniA.S. Bike Crossteam
44.Lucas Vaz
45.Kevin Bradford-Parish
46.Luca Ursino28
Kobiety
1.Annemarie Worst77745:27
2.Del Carmen Alvarado CeylinCorendon-Circus00:33
3.Anna KayExperza Pro CX00:56
4.Kaitlin KeoughCannondale Cyclocrossworld01:09
5.Yara Kastelijn77701:20
6.Katherine Compton01:26
7.Katerina Nash01:42
8.Sanne CantIKO-Crelan01:50
9.Eva LechnerCreafin-Fristads01:53
10.Laura VerdonschotPauwels Sauzen-Bingoal02:01
11.Maghalie Rochette02:09
12.Ellen Van LoyTelenet Baloise Lions02:18
13.Manon BakkerExperza Pro CX02:19
14.Perrine ClauzelA.S. Bike Crossteam02:44
15.Nadja HeiglKTM Alchemist Racing Team02:47
16.Maud KaptheijnsPauwels Sauzen-Bingoal02:52
17.Marlene PetitTeam Podiocom CC03:00
18.Line Burquier03:07
19.Lucia Gonzalez BlancoNesta-Skoda Alecar CX Team03:08
20.Marion Norbert RiberolleExperza Pro CX03:15
21.Inge Van Der HeijdenCCC-Liv03:28
22.Caroline Mani03:31
23.Pavla Havlikova03:36
24.Alicia FranckExperza Pro CX03:37
25.Shirin Van Anrooij03:40
26.Sara Casasola03:41
27.Loes SelsIKO-Crelan03:55
28.Alice Maria Arzuffi77704:06
29.Olivia Onesti04:25
30.Puck Pieterse04:39
31.Joyce Vanderbeken05:08
32.Rebecca Gariboldi05:17
33.Geerte Hoeke05:33
34.Francesca BaroniSelle Italia-Guerciotti-Elite05:40
35.Gaia Realini05:44
36.Marthe TruyenTelenet Baloise Lions05:45
37.Lauriane Duraffourg05:46
38.Elizabeth Ungermanova
39.Silvia Persico05:55
40.Noemi Ruegg06:02
41.Tereza Svihalkova06:08
42.Zina Barhoumi06:28
43.Lara Krahemann06:40
44.Nicole Goldi06:54
45.Léa Curinier07:19
46.Nina Kuderle07:33
47.Corey Coogan Cisek07:47
48.Kätlin Kukk08:17
49.Tereza Vanickova08:34
50.Clea Seidel08:46
51.Kiona Crabbe
52.Mélissa Rouiller
53.Kamila Janu
54.Rebecca Gross
55.Fabienne Kipfmuller
56.Sterre Vervloet
57.Lucia Bramati
58.Lucie Cottier
59.Julie Brouwers
60.Svenja Wuthrich
61.Marceline Devaux
62.Janine Schneider
63.Maria Parajon Fuentes
64.Giulia Challancin
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06