Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Europy 2019. 5. miejsce Urszuli Łoś w wyścigu na 500m na zakończenie

Najlepszym wynikiem Polaków, wywalczonym w ostatnim dniu torowych mistrzostw Europy, było 5. miejsce Urszuli Łoś w wyścigu na 500 metrów.

W finałowym dniu mistrzostw Europy w kolarstwie torowym do rozegrania były już tylko cztery finały. Medale czekały na męskie i kobiece pary w madisonie oraz w wyścigu na 1km mężczyzn i 500m kobiet.

Reprezentacja Polski tegoroczne mistrzostwa zakończyła z dorobkiem trzech brązowych medali, wywalczonych przez Filipa Prokopyszyna i Nikol Płosaj w wyścigach eliminacyjnych i Mateusza Rudyka w sprincie.

Wyścig na 500m kobiet

W sprinterskiej rozgrywce kobiet na dystansie 500 metrów najlepsza okazała się Rosjanka Anastasiia Voinova, wykręcając rezultat 33.005. Miejsca na podium dopełniła jej rodaczka Daria Shmeleva oraz Ukrainka Olena Starikova. Były to jedyne zawodniczki, które zmieściły się w 33 sekundach.

Na 5. pozycji swój start zakończyła tu Urszula Łoś (Stal Grudziądz), a 10. miejsce zajęła Marlena Karwacka (KK Ziemia Darłowska).

Wyścig na 1km mężczyzn

Ostatnią z konkurencji sprinterskich na mistrzostwach w Apeldoorn był wyścig mężczyzn na 1 kilometr z udziałem Krzysztofa Maksela (Stal Grudziądz). Tym razem sił starczyło na zajęcie 7. miejsca, a drugi z naszych reprezentantów, Rafał Sarnecki (Stal Grudziądz), był 16.

Po złoto sięgnął Francuz Quentin Lafargue, pokonując Holendra Theo Bosa i swojego rodaka znad Loary, Michaela D'Almedię.

Madison mężczyzn i kobiet

Na koniec niedzielnej sesji do rozegrania zostały widowiskowe madisony kobiet i mężczyzn. Siostry Daria i Wiktoria Pikulikówny (KK Ziemia Darłowska) jechały aktywnie, wygrywając jeden z finisz i powiększając swój punktowy dorobek na dwóch innych, co pozwoliło im ostatecznie zająć 6. lokatę.

Najlepszym z kobiecych duetów okazały się Dunki Amalie Dideriksen i Julie Leth, zdobywając 33 punkty. Dwa "oczka" mniej zdobyły Brytyjki Katie Archibald i Laura Kenny, a Holenderki Amy Pieters i Kirsten Wild były trzecie, zdobywając 23 punkty.

Wśród mężczyzn Polacy - Daniel Staniszewski (KS Pogoń Puławy) i Szymon Krawczyk (Voster ATS) - zadowolić się musieli zajętym przez siebie 10. miejscem, które dały im zaledwie dwa punkty zgarnięte na jednym z finiszy. To o aż 50 punktów mniej niż zwycięski tego dnia duet duński HANSEN Lasse Normana Hansena i Michaela Morkova.

Powyższa dwójka z Danii zdeklasowała w Apeldoorn rywali. Zdobywcy srebrnych medali Holendrzy - Yoeri Havik i Jan van Ship - stracili do zwycięzców 15 punktów, podobnie jak zajmujący trzecie miejsce Niemcy - Maximilian Beyer i Theo Reinhardt.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: