Gree-Tour of Guangxi 2019: etap 3. Ackermann w końcu z sukcesem

Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) wygrał trzeci odcinek wyścigu Gree-Tour of Guangxi i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Za Niemcem, który oba dotychczasowe sprinty ukończył na drugim miejscu, uplasował się Alexander Riabushenko (UAE Team Emirates), trzeci zaś był Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Trzeciego dnia rywalizacji w regionie Kuangsi, tak jak w poprzednich latach, peleton walczył na ulicach stolicy regionu, Nanning, jednak w przeciwieństwie do pierwszych dwóch edycji zaplanowany etap nie był płaski. 143-kilometrowy odcinek poprowadzono na pięciu okrążeniach, na których wyrastał przedzielony krótkim zjazdem podjazd, którego druga część mierzyła 1600 metrów przy średnim nachyleniu 5,7%. Ostatnia premia górska czekała niemal 6 kilometrów przed metą, do której doprowadził krótki zjazd i kilka ostrych zakrętów.

W odjazd zabrali się Brian Van Goethem (Lotto Soudal), Nic Dlamini (Dimension Data) i Jacopo Mosca (Trek-Segafredo), których maksymalna przewaga nad kontrolowanym przez zawodników Bora-hansgrohe i Mitchelton-Scott peletonem wynosiła niemal dwie i pół minuty.

Sytuacja była dość spokojna przez większość etapu, dopiero na czwartej rundzie tempo zwiększyła Astana, dzieląc grupę na trzy części. Połączyły się one jednak na początku ostatniej, 24-kilometrowej pętli, w momencie, w którym skapitulowali również uciekinierzy. Tempo zwiększyli kolarze Mitchelton-Scott.

U podnóża ostatniego podjazdu na czele pojawili się zawodnicy Wanty-Gobert, a następnie zaatakował lider klasyfikacji górskiej, Guillaume Martin (Wanty-Gobert), zgarniając najwięcej punktów na premii. 26-latek następnie nie odpuścił i pomknął do przodu, uzyskując kilkusekundową przewagę, lecz skapitulował na płaskim dojeździe do mety, dając się doścignąć zmniejszonej grupce, którą dogonił lider imprezy, Pascal Ackermann (Bora-hangsrohe).

Tempo podyktował Enric Mas (Deceuninck-Quick Step), chcąc powiększyć przewagę ok. 40-osobowej liderującej grupy. W końcówce najlepiej wyprowadzany był Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), jednak zza jego koła jak rakieta wystrzelił Ackermann, który po dwóch drugich miejscach zdołał wskoczyć na najwyższy stopień podium i odniósł swoje dwunaste zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 3. etapu Gree-Tour of Guangxi 2019 (2.WT), Nanning – Nanning (143 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora - Hansgrohe03:19:21
2.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
3.Matteo TrentinMitchelton - Scott
4.Nikias ArndtTeam Sunweb
5.Petr VakočDeceuninck - Quick - Step
6.Lilian CalmejaneTotal Direct Energie
7.Sep VanmarckeEF Education First
8.Kiel ReijnenTrek - Segafredo
9.Davide MartinelliDeceuninck - Quick - Step
10.Merhawi KudusAstana pro Team
11.Martijn TusveldTeam Sunweb
12.Pieter SerryDeceuninck - Quick - Step
13.Phil BauhausBahrain - Merida
14.Rémi CavagnaDeceuninck - Quick - Step
15.Davide VillellaAstana pro Team
16.Max KanterTeam Sunweb
17.Victor CampenaertsLotto Soudal
18.Mikkel Frølich HonoréDeceuninck - Quick - Step
19.Gino MäderTeam Dimension Data
20.Diego RosaTeam Ineos
21.Alexander EdmondsonMitchelton - Scott
22.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
23.Guillaume MartinWanty - Gobert Cycling Team
24.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
25.Odd Christian EikingWanty - Gobert Cycling Team
26.Steff CrasTeam Katusha Alpecin
27.Maximilian SchachmannBora - Hansgrohe
28.Simone PetilliUAE Team Emirates
29.Timo RoosenTeam Jumbo - Visma
30.Felix GrossschartnerBora - Hansgrohe
31.Enric Mas NicolauDeceuninck - Quick - Step
32.Daniel Felipe Martinez PovedaEF Education First
33.Antwan TolhoekTeam Jumbo - Visma
34.Nicholas SchultzMitchelton - Scott
35.Nicola ConciTrek - Segafredo
36.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
37.Jacques Willem Janse van RensburgTeam Dimension Data
38.Moreno HoflandEF Education First
39.Jonas KochCcc Team
40.John DegenkolbTrek - Segafredo
41.Jacopo MoscaTrek - Segafredo
42.Gijs Van HoeckeCcc Team
43.Loïc VliegenWanty - Gobert Cycling Team
44.Peter StetinaTrek - Segafredo
45.David De la Cruz MelgarejoTeam Ineos
46.Jonas Gregaard WilslyAstana pro Team
47.Jenthe BiermansTeam Katusha Alpecin
48.Benjamin PerryIsrael Cycling Academy
49.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
50.Louis MeintjesTeam Dimension Data00:00:26
51.Francisco Jose Ventoso AlberdiCcc Team
52.Andrea GarosioBahrain - Merida00:00:35
53.Laurens De VreeseAstana pro Team00:00:46
54.Jonathan HivertTotal Direct Energie
55.Romain SicardTotal Direct Energie00:01:03
56.Timothy DupontWanty - Gobert Cycling Team00:01:06
57.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
58.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy00:01:28
59.Jhonatan Manuel Narvaez PradoTeam Ineos
60.Nicholas DlaminiTeam Dimension Data00:01:33
61.Stefan De BodTeam Dimension Data
62.Josef ČernýCcc Team
63.Jakub MareczkoCcc Team00:02:21
64.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy00:03:00
65.Jerome CousinTotal Direct Energie
66.Rein TaaramäeTotal Direct Energie00:03:17
67.Fernando Gaviria RendonUAE Team Emirates00:03:31
68.Iljo KeisseDeceuninck - Quick - Step
69.Marcel SiebergBahrain - Merida
70.Frederik FrisonLotto Soudal
71.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data
72.Adam James HansenLotto Soudal
73.Daniel MclayEF Education First
74.Tejay Van GarderenEF Education First
75.Daniel Navarro GarciaTeam Katusha Alpecin
76.Ilnur ZakarinTeam Katusha Alpecin
77.Michael SchwarzmannBora - Hansgrohe
78.Rüdiger SeligBora - Hansgrohe
79.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo - Visma
80.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
81.Ryan MullenTrek - Segafredo
82.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
83.Christopher LawlessTeam Ineos
84.Johannes FröhlingerTeam Sunweb
85.Matteo MoschettiTrek - Segafredo
86.Bryan NauleauTotal Direct Energie00:04:08
87.Paul OurselinTotal Direct Energie
88.Juan Sebastian Molano BenavidesUAE Team Emirates
89.Rodrigo Contreras PinzonAstana pro Team
90.Valerio AgnoliBahrain - Merida
91.Chun Kai FengBahrain - Merida
92.Simon ŠpilakTeam Katusha Alpecin
93.Antonio NibaliBahrain - Merida
94.Edoardo AffiniMitchelton - Scott
95.Davide BalleriniAstana pro Team
96.Meiyin WangBahrain - Merida
97.Guillaume Van KeirsbulckCcc Team
98.Ben SwiftTeam Ineos
99.Shane ArchboldBora - Hansgrohe
100.Hugh John CarthyEF Education First
101.Rasmus Byriel IversenLotto Soudal
102.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
103.Kevin Van MelsenWanty - Gobert Cycling Team
104.Enrico GasparottoTeam Dimension Data
105.Kamil GradekCcc Team00:04:33
106.Julius Van den BergEF Education First
107.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha Alpecin
108.Floris De TierTeam Jumbo - Visma
109.Florian StorkTeam Sunweb
110.Lennard KämnaTeam Sunweb
111.Brian Van GoethemLotto Soudal00:06:07
112.Taco Van der HoornTeam Jumbo - Visma
113.Leonardo BassoTeam Ineos00:06:34
114.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
115.Jan HirtAstana pro Team
116.Tom DevriendtWanty - Gobert Cycling Team00:06:46
117.Pieter VanspeybrouckWanty - Gobert Cycling Team
118.Roberto FerrariUAE Team Emirates
119.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
120.Callum ScotsonMitchelton - Scott00:06:58
121.Kaden GrovesMitchelton - Scott

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora - hansgrohe09:57:45
2.Matteo TrentinMitchelton - Scott00:07
3.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:16
4.Mikkel Frølich HonoréDeceuninck - Quick - Step00:18
5.Sep VanmarckeEF Education First00:19
6.Jacopo MoscaTrek - Segafredo
7.Davide VillellaAstana Pro Team00:21
8.Davide MartinelliDeceuninck - Quick - Step00:22
9.Max KanterTeam Sunweb
10.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
11.Timo RoosenTeam Jumbo - Visma
12.Merhawi KudusAstana Pro Team
13.Lilian CalmejaneTotal Direct Energie
14.Rémi CavagnaDeceuninck - Quick - Step
15.Guillaume MartinWanty - Gobert Cycling Team
16.Nikias ArndtTeam Sunweb
17.Moreno HoflandEF Education First
18.Martijn TusveldTeam Sunweb
19.Jonas KochCCC Team
20.Steff CrasTeam Katusha Alpecin
21.Jenthe BiermansTeam Katusha Alpecin
22.Gino MäderTeam Dimension Data
23.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
24.John DegenkolbTrek - Segafredo
25.Jacques Willem Janse van RensburgTeam Dimension Data
26.Phil BauhausBahrain - Merida
27.Loïc VliegenWanty - Gobert Cycling Team
28.Daniel Felipe Martinez PovedaEF Education First
29.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
30.Felix GrossschartnerBora - hansgrohe
31.Alexander EdmondsonMitchelton - Scott
32.Maximilian SchachmannBora - hansgrohe
33.Victor CampenaertsLotto Soudal
34.Petr VakočDeceuninck - Quick - Step
35.Gijs Van HoeckeCCC Team
36.Pieter SerryDeceuninck - Quick - Step
37.Peter StetinaTrek - Segafredo
38.Enric Mas NicolauDeceuninck - Quick - Step
39.Antwan TolhoekTeam Jumbo - Visma
40.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
41.Odd Christian EikingWanty - Gobert Cycling Team
42.Simone PetilliUAE Team Emirates
43.Diego RosaTeam Ineos
44.Nicholas SchultzMitchelton - Scott
45.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
46.David De la Cruz MelgarejoTeam Ineos
47.Nicola ConciTrek - Segafredo
48.Louis MeintjesTeam Dimension Data00:48
49.Kiel ReijnenTrek - Segafredo00:51
50.Andrea GarosioBahrain - Merida00:57
51.Laurens De VreeseAstana Pro Team01:05
52.Jonathan HivertTotal Direct Energie01:08
53.Francisco Jose Ventoso AlberdiCCC Team01:19
54.Romain SicardTotal Direct Energie01:25
55.Timothy DupontWanty - Gobert Cycling Team01:28
56.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
57.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy01:50
58.Jhonatan Manuel Narvaez PradoTeam Ineos
59.Josef ČernýCCC Team01:51
60.Nicholas DlaminiTeam Dimension Data01:53
61.Stefan De BodTeam Dimension Data01:55
62.Jakub MareczkoCCC Team02:43
63.Jerome CousinTotal Direct Energie03:16
64.Rein TaaramäeTotal Direct Energie03:39
65.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy03:42
66.Fernando Gaviria RendonUAE Team Emirates03:43
67.Daniel MclayEF Education First
68.Christopher LawlessTeam Ineos03:53
69.Frederik FrisonLotto Soudal
70.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data
71.Rüdiger SeligBora - hansgrohe
72.Adam James HansenLotto Soudal
73.Matteo MoschettiTrek - Segafredo
74.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo - Visma
75.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
76.Johannes FröhlingerTeam Sunweb
77.Ilnur ZakarinTeam Katusha Alpecin
78.Marcel SiebergBahrain - Merida
79.Tejay Van GarderenEF Education First
80.Daniel Navarro GarciaTeam Katusha Alpecin
81.Ryan MullenTrek - Segafredo04:01
82.Davide BalleriniAstana Pro Team04:30
83.Ben SwiftTeam Ineos
84.Chun Kai FengBahrain - Merida
85.Juan Sebastian Molano BenavidesUAE Team Emirates
86.Guillaume Van KeirsbulckCCC Team
87.Rasmus Byriel IversenLotto Soudal
88.Rodrigo Contreras PinzonAstana Pro Team
89.Simon ŠpilakTeam Katusha Alpecin
90.Valerio AgnoliBahrain - Merida
91.Paul OurselinTotal Direct Energie
92.Enrico GasparottoTeam Dimension Data
93.Antonio NibaliBahrain - Merida
94.Meiyin WangBahrain - Merida
95.Bryan NauleauTotal Direct Energie
96.Hugh John CarthyEF Education First
97.Kevin Van MelsenWanty - Gobert Cycling Team
98.Iljo KeisseDeceuninck - Quick - Step04:35
99.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb04:51
100.Kamil GradekCCC Team04:55
101.Julius Van den BergEF Education First
102.Floris De TierTeam Jumbo - Visma
103.Lennard KämnaTeam Sunweb05:14
104.Florian StorkTeam Sunweb
105.Edoardo AffiniMitchelton - Scott05:37
106.Brian Van GoethemLotto Soudal06:28
107.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha Alpecin06:34
108.Taco Van der HoornTeam Jumbo - Visma06:53
109.Leonardo BassoTeam Ineos06:56
110.Jan HirtAstana Pro Team
111.Pieter VanspeybrouckWanty - Gobert Cycling Team07:08
112.Kaden GrovesMitchelton - Scott07:20
113.Roberto FerrariUAE Team Emirates07:42
114.Michael SchwarzmannBora - hansgrohe08:25
115.Callum ScotsonMitchelton - Scott08:29
116.Oliviero TroiaUAE Team Emirates09:21
117.Ivo OliveiraUAE Team Emirates09:33
118.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy09:40
119.Tom DevriendtWanty - Gobert Cycling Team09:57
120.Benjamin PerryIsrael Cycling Academy10:14
121.Shane ArchboldBora - hansgrohe16:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: